Yılbaşında Ev Aktiviteleri

Yılbaşı planlarınızda her zaman dışarıda olmak önemli değil diyenlerdenseniz eğer; evinizde kutlanan yılbaşı hazırlıkları ile sevdiklerinizle yeni yıla girmek her şeye değer. Her yıl Aralık Ayının başında başlayan yılbaşı planlamaları, devamlı dışarıda kutlanılacak şekilde olmadığı takdirde daha heyecanlı geçmektedir. İnsan o gece için ne yapacağım, kimleri çağıracağım ya da ne giyeceğim ki yeni yıla mutlu gireyim düşüncesiyle planlarını ayarlarken, diğer yandan da parmakları hep araştırma kapsamına dahildir. Yenilecek yemek seçimleri olsun, geçirilecek vakit kişileri olsun ya da oynanacak oyun çeşitliliği olsun, insanlarımızın üzerinde klişeleşmiş gelenekleri bulunmaktadır. Sosyal medya mecralarında da şu sıralar yoğun olarak konuşulan bu konuya, blogumuzda yer vermek istedik.

 

Nasıl zengin bir keyif ortamı sağlayabiliriz?

Kültürün önde gittiği bir toplum olarak, Eşlerin dostların birbirine alacağı ufak hediyeler ile tam bir birleşme ortamı sağlanmaktadır. Bunun çeşitliliğini sağlamak ise tamamen kendimize kalmış bir iş olup, mesela aramızda yapılacak bir hediye çekilişi ile ortamı tamamen açabilirsiniz. Bu hediyelerin büyüklüğü ya da küçüklüğünün önemli olmadığı bir ortam dahilinde; misafirlerinizin kendi emeği olan bir tasarım ile katılmalarını isteyebilirsiniz ki bu da bu yıl kutlayacağınız yıl başınızın akıllarda kalıcılığını sağlasın.

Vaktimizi nasıl geçireceğiz

Vaktimizi nasıl geçireceğiz

Vaktimizi nasıl geçireceğiz?

Ve en vazgeçilmez hizmetinize tombalayı dahil etmeyi de unutmayın. Atın poşetinize tombala taşlarınızı ve başlayın heyecanlı bekleyişe. Tüm büyüklerin ve küçüklerin dahil olabileceği bu oyun sırf ülkemizde değil her yılbaşı kutlamalarında tüm dünya da yaygın bir modeldir. Ya da karaoke ile keyfinize bir de heyecan ekleyip yeni yılınızı karşılayabilirsiniz. Yenilen yemeklerin ve izlenen dijital ortamların bile ayrı tadı olan yılbaşı kutlamalarının keyfini bir yıl çıkarmanız dileğiyle karşılanacak yeni yıla hoş geldin kutlamalarına dahil edilecek organizasyonların devamında ise, yenilecek çok yemek çeşitliliği bulunmaktadır.

Yemek Davetleri Önemlidir

Yemek Davetleri Önemlidir

Yemek Davetleri Önemlidir

Günlük uygulamaların aksine özellikle de bu gün için alınmış ve yapılmış bir hindi dolması ile geçmişten günümüze akacak bir kültür ortamından beklentileriniz dahilinde yemeğe eşlik edecek hafif içkileriniz ve mezelerinizin de bulunduğu sofralarda, kalabalık ile yenilen bu seçeneğin tadına varacağınıza eminiz. Kış ayı olması sebebiyle sıcacık soba ortamı bulunan evinizde mis kokusuyla kestane keyfi ardından da patlatılacak bir mısır yeme ortamı ile bu kokulardan da keyif alacaksınız.

Saat 12 yi vurduğunda ne yaşıyorsanız bir yıl boyunca öyle geçecek inancıyla atılan kahkahalar eşliğinde sevdiklerine sarılan bireyler için, dışarıda olmamak dışardaki aktivitelere dahil olmamak durumu unutulmuş olunup, her yaş bireylerle kutlanmış bir yılbaşı durumuna girip, bu durumda sevdiklerimizle bu yıl her beraber olacağız düşüncesini sundururken, daha da ısınan ortamlara sebebiyet verir.

 

Eğlence sadece büyükler için mi?

Ortamınıza gelmiş misafirlerinizin hoş vakit geçirmesi, onların çocuklarının da eğlenebileceği bir ortam hazırlığından geçerken, bu konuda da çocuklara özel yemekler ve yaş grubu oyunlarının da hazır bulundurulması çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Zaman Yönetimini Etkin Kılabilecek Uygulamalar başlıklı makalemizde hayatı kolaylaştıran tavsiyeler, iş birliğinin önemi ve iş yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir