WhatsApp Mavi Tik Özelliği Yasal Mı?

WhatsApp şu an Türkiye ve Dünya’da çok fazla tercih edilen bir mesajlaşma yazılımıdır. Bu yazılım Android ve İOS işletim sistemlerinde çok rahat ve kolay bir şekilde kullanılan mobil ve ücretsiz bir uygulamadır. WhatsApp sayesinde mevcut telefonunuzda bulunan internet bağlantısı sayesinde ücretsiz olarak mesajlaşabilirsiniz ve bu uygulama sayesinde sadece mesajlaşma değil aynı zamanda fotoğraf, gönderi bildirimi de yapabiliyorsunuz.

 

WhatsApp’ı Telefona Ve Bilgisayara Nasıl Yükleyebilirim?

WhatsApp indirme işlemi telefona göre değişiklik gösterir. Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden, İOS kullanıcıları ise Apple Store üzerinden WhatsApp mobil uygulamasını ücretsiz bir şekilde indirerek kullanmaya başlayabilirler. WhatsApp’ı kullanabilmeniz için gerekli olan tek şey internet bağlantısıdır. Bu mobil uygulamayı internetin olduğu her yerde çok kolay bir şekilde kullanarak sevdiklerinizle mesajlaşabilir, onlara yazı, resim vb. gibi öğeler gönderebilirsiniz ayrıca teknolojinin gelişmesi ile birlikte karşınızdakine sesli kısa mesaj bile yollayabiliyorsunuz. Ancak bunları yapabilmeniz için gerekli tek şey karşınızdaki kullanıcının WhatsApp kullanmış olmasıdır.

WhatsApp’ın 450 milyon kullanıcısı bulunmakta yani birçok insan bu uygulamayı kullanır durumdadır. WhatsApp mobil uygulama sisteminin telefonlar için kullanılacağını söyledik ancak WhatsApp sadece telefonlar değil bilgisayarlarda da kullanılıyor. Ancak WhatsApp’ı bilgisayarımızda kullanmak istiyorsak öncelikle Bluestacks’ı bilgisayarımıza indirmeliyiz bu uygulamayı indirdikten sonra programı kolay bir şekilde çalıştırabiliyoruz. Uygulamanın kurulumu tamamlandıktan sonra karşınıza gelen kutucuğa GSM numaranızı yazıyor ve diğer işlemleri takip ederek işinizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

 

WhatsApp Neden Bu Kadar Tercih Ediliyor

WhatsApp Neden Bu Kadar Tercih Ediliyor

WhatsApp Neden Bu Kadar Tercih Ediliyor?

WhatsApp şu an çok fazla tercih edilen mobil uygulamalar arasında yerini almış durumdadır. İnsanlar tarafından Whatsapp’ın bu kadar tercih edilmesinin sebebi mobil platform desteği iyi bir şekilde desteklemesidir. Ayrıca WhatsApp fazla mobil platform desteği sayesinde pek çok telefon modeli ile de çok rahatlıkla mesajlaşabilirsiniz.

 

WhatsApp Mavi Tik Özelliği Nedir?

Whatsapp’ta bulunan mavi tik son günlerde çıkmış olan yeni bir özellik. Mavi tik konuşma sırasında karşı tarafın mesajınızı gördüğüne dair bir işarettir. Whatsapp’ta size yollanmış olan mesajı eğer almış ve mesajı okumadıysanız eskisi gibi yine gri renkte kalıyor. Yani göndermiş olduğunuz mesajın yanına iki adet tik işareti var ise karşı taraf mesajınızı okumuş demektir.

 

WhatsApp Mavi Tik Özelliği

WhatsApp Mavi Tik Özelliği

WhatsApp Mavi Tik Özelliği Yasal Mı?

Whatsapp’ın son günlerde çıkan yeni mavi tik özelliği karşı tarafın mesajı okuyup okumadığına dair bir simge olarak öngörülüyor. Şimdilerde ise bu mavi tik’in yasal olup olmadığı oldukça tartışılan bir konu haline geldi. Whatsapp’ın bu mavi tik özelliği kimi insanlar için doğru bir iş gibi görünse de bazı insanlar için hiçte hoşa gitmeyen bir durum olmuştur. Ancak hoşa gidip gitmemesi durumu dışında konunun yasal olup olmadığı daha önemlidir. İnternette yazılan yazılara ve avukatlara sorulan sorulara ise Whatsapp’ın yapmış olduğu bu mavi tik güncellemesi olayı yasa dışı bir olay olarak biliniyor.

 

Bir önceki yazımız olan Facebook Kendiliğinden Açılan Video Özelliğini Kapatma başlıklı makalemizde Facebook sayfası, facebook video ve otomatik video kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir