Üniversite Gençliği Sosyal Medyada!

İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu geçtiğimiz günlerde sosyal medya konulu bir araştırma yaptı. Yapılan araştırma sonucunda üniversite öğrencilerinin %65’inin sosyal medya mecralarında kimliklerini belirtmeden var oldukları ortaya çıktı.

 

Sosyal Medyada Farkındalık Projesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu 5. Sosyal Sorumluluk Günleri kapsamında gerçekleştirilen “Asosyalleşme” projesi hayata geçirildi. Asosyalleşme konusunda üniversite gençliğinin farkındalık düzeyini ölçmek amaçlı 4 haftalık bir sürede yapılan anket çalışmaları üniversite gençliğinin yüzde 65’inin kendilerini özgürce ifade etmek adına, sosyal medyada kendi kimliklerinin dışında farklı kimlikler ile yer aldığını belirledi.

 

Sosyal Sorumluluk Kulübü Organizasyonu

İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Program Başkanı Öğretim Görevlisi Emel Tozlu ve öğrencileri Zehra Kılıç, Seçil Sarı, Aylin Albay, Yağmur Vurgun, Derya Teke, Sema Yollu, Şeyma Orhan, Sena Tez, Remzi Gürler, Saregül Tiryaki, Şevval Engin tarafından Sosyal Sorumluluk Kulübü organizasyonu olarak gerçekleştirilen proje sosyal medyanın, üniversite gençliğini ciddi anlamda asosyalleştirdiğini de gözler önüne serdi.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Sosyal Medya Uzmanı ve Psikolog Gökhan Türkmen “İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu tarafından yapılan araştırma tıpkı kanser gibi gençlerin içine sızan sosyal medya virüsüne dikkat çekiyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan Facebook’ta Sayfa Beğenilerini Nasıl Arttırabiliriz? başlıklı makalemizde facebook, facebook beğeni yöntemleri ve facebook organik beğenme hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir