Türkiye’de Popüler Navigasyon Uygulamaları

Ülkemizde oldukça sık başvurulan platformlardan birisi haline gelen ve yerleştirilmiş uygulamaları ile yediden yetmişe hizmet veren Yandex, en popüler ücretsiz navigasyon arasında da zirveyi kovalamayı başarmıştır. App Store’da yer alarak başvurulan uygulamalar arasında ki yerini alan Yandex navigasyon ülkemizde ilk sırada yer alan uygulamalar arasında gösterilmektedir. App storeden oldukça fazla kullanıcı sıklığına şahit olan ve kullanıcıların en çok apple storeden indirdiği uygulamalar arasında gösterilen Yandex navigasyon 1.059.909 kere indirilme başarısını göstermiştir. 1.059.909 kullanıcının Apple Store’dan almış indirmiş olduğu bu uygulama sayesinde Yandex Navigasyon zirveyi kimseye kaptırmamakta ve zirve koltuğunda ilk sırada ki yerini belirlemiştir.

 

Google Navigasyon Uygulaması

Google Navigasyon Uygulaması

 

Ücretsiz Navigasyonda Popülerlik Yandex’te

Günümüzde pek çok parasız uygulamalar bulunmakta ve kullanıcılar bu tür parasız uygulamaları ihtiyaçları doğrultusunda indirmektedir. Parasız uygulamalar arasında sekizinci sırada ki yerini almakta ve yine de en çok ziyaret edilen bir uygulama olmayı başarmaktadır. Ayrıca Apple Store içerisinde yerini alan ve popülerliği ile adından oldukça söz ettiren Yandex navigasyon içerisinde ki uygulamalardan biri haline gelen Yandex harita üçüncü sıraya yükselme başarısını göstermiştir.

Kullanıcı sıklığının artış gösterdiği ve her geçen gün indirme sayısında artış yaşanan Yandex uygulamaları zirveyi kaptırmamak da kararlı. İOS platformunda yerini alan Yandex en popüler ücretsiz uygulamalar arasında gösterilmiş ve en çok talep edilen uygulamalar arasında ki konumunu belirlemiştir. 2,574,691kere indirme rekorunu kırarak birinciliği ele geçiren Yandex navigasyon, tüm uygulamaları en kısa yoldan kullanıcılar ile buluşturarak gideceği yere kısa bir şekilde ulaştırmayı hedeflemektedir.

 

Yandex Harita Uygulaması

Yandex Harita Uygulaması

 

Yandex Harita Uygulaması

Yandex harita da popüler indirme uygulamaları arasında ki yerini almıştır. Yandex navigasyonun yanı sıra Yandex haritadan da şehir durumu takip edilerek büyük şehilerde ki trafik durumları ve benzeri pek çok bilgileri anlık olarak aktarabilme özelliğinden dolayı ücretsiz uygulamalar listesinde favori grubuna dahil olmuştur.

Günümüzde oldukça ihtiyaç haline gelen navigasyon kullanıcılar tarafından oldukça çok ihtiyaç haline gelmekte ve kullanma zorunluluğu içerisine girmektedir. Gidileceği yerin kısa bir sürede bulunması ve yanlış adreslere sapılmaması açısından artık pek çok birey navigasyon ihtiyaçlarını gidermek amaçlı Yandex navigasyon uygulamasına yönelmektedir. Bu kadar çoğunlukta bir kitlenin başvurduğu uygulamalar arasına giren Yandex navigasyon haliyle en popüler ve en çok başvurulan uygulamalar arasında olmayı başarmıştır.

En popüler navigasyon hangisi? Olduğunu söylemek için ülkemizde ki büyük bir kitlenin Yandex uygulaması yönelimi olduğunu işaret ederek Yandex navigasyon uygulamasının olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Ücretsiz 1.059.909 indirilerek Apple Store içerisinde popüler olmayı başararak ücretsiz navigasyon ihtiyaçlarını tüm kitleye sağlamaktadır.

Yer tespiti, gidilecek yerin analizi, doğru yere yer tespiti yapmak amaçlı artık günümüzde ki pek çok internet kullanıcıları Apple Store içerisinde yer alan Yandex navigasyona yönelerek, her geçen gün tıklanma sayısını arttırmakta ve Yandex Navigasyon’u lider kılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S6 Nasıl Olacak? başlıklı makalemizde galaxy s serisi, s6 kamerası ve Samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir