Tumblr Hakkında Altın İpuçları

Tumblr bir blog servisidir. Bu blog servisi Blogger vb. gibi blog servislerine göre çok daha basit ve kolay bir kullanıma sahiptir. Bu bloga tumblr.com sitesinden ulaşarak basit bir şekilde üye olarak kullanabilirsiniz. Tumblr sevisi 2007 yılında David Karp tarafından kurulmuştur. Tumblr servisi internette bulunan verilere göre 12 dile bir kullanımı mevcuttur ve yalnızca 170 çalışanı vardır. Tumblr blog sitesi 2012 yılında en çok ziyaret edilen web siteleri arasında yerini almış ve 2013 yılı itibariyle de mobil kullanıma açık bir hale getirilmiştir.

 

Tumblr iOS ve Android cihazlarından kolaylıkla bloglarını güncel bir halde tutabiliyor. Tumblr günümüzde pek fazla yaygınlaşmaya başlamıştır bunun sebepleri arasında Twitter ile gelişmeye başlamış micro fulyasıdır. Bu özelliği dışında Tumblr kendine özgü değişik özellikleri ile de insanları kendisine çekmeyi başarmış durumdadır. Kolay, hızlı ve kullanışlı bir durumu olması onu diğerlerinden ayırıyor ayrıca diğer sosyal paylaşım siteleriyle olan bağlantıları sayesinde daha kullanışlıdır.

 

Tumblr Nasıl Kullanılır

Tumblr Nasıl Kullanılır

Tumblr Nasıl Kullanılır?

Tumblr servisine üye olmak için kendi adına açılmış olan web sitesinden yardım alabiliriz. Adrese tıklayarak açılan ekranda adres, parola vb. gibi işlemleri tamamladıktan sonra üyeliğimizi tamamlıyoruz. Tumblr’in kendi internet sitesinden login linkine tıklayarak adres ve parolamızı yazarak sisteme girişimi çok kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Giriş yaptığımızda karşımıza çıkan ilk sayfa blogun ana sayfasıdır. Bu ana sayfadan blogunuza yazı, resim vb. gibi öğeler ekleyebilirsiniz bu video ve resimleri kendi bilgisayarınızdan ekleyebileceğiniz gibi başka sitelerden de ekleyebilmeniz mümkündür.

 

Tumblr Üye İşlemleri Nasıl Gerçekleşir

Tumblr diğer blog servislerine göre daha kullanışlı ve daha rahat bir kullanıma sahiptir. Tumblr’da diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi aradığınız konuları etiket kullanımı ile sınırlandırabiliyor ve ilgi alanlarınıza uygun olan bloglara kolayca ulaşma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Tumblr diğer blog servislerine göre en başta geliyor ve özellikle kişisel bloglamaya yönelik ise bu blog tam size göre demektir çünkü içerisinde kişisel bloga yönelik her şeyi fazlasıyla barındırıyor.

 

Tumblr Görünüm

Tumblr Görünüm

 

Tumblr Görünüm

Tumblr kullanım açısından çok kolay ve sade bir paneldir. Kullanıcı paneli ve görünüm çeşitleriyle tam kişisel blog isteyen kişiler için hazırlanmış gibidir. Tumblr görünüm olarak sitede çok farklı alternatifler mevcuttur ayrıca bunların dışında başka sitelerden de farklı temalar bulmanız mümkün. Tema değiştirmenin dışında sitenin genel ayarlarını da çok kolay ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Tumblr Ne İşe Yarar?

Tumblr’i mobil uygulaması sayesinde her zaman yanınızda aktif bir şekilde çok rahat kullanabilirsiniz. Dışarıda olduğunuz zamanlarda dikkatinizi çekin bir olay ya da haber olduğunda o anı fotoğraflayabiliyor ve blogunuzda çok rahat ve kolay bir şekilde paylaşabiliyorsunuz. Tumblr sayesinde arkadaşlarınızla ya da sizinle benzer fikirleri olan birçok insanla kolaylıkla fikir alışverişinde de bulanabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Facebook'a Hashtag Özelliği Geldi başlıklı makalemizde etiket ekleme, etiket özelliği ve facebook etiket hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir