THY müdürü Serdar Öztürk’ün tweeti sosyal medyayı karıştırdı

THY’de marka müdürü olarak görev yapan Serdar Öztürk, Zaman Gazetesi eski yazarı İbrahim Öztürk‘ün Twitter’da Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan‘la bir fotoğrafları üzerinden dalga geçmeye çalışmasına cevaben haddini aşan bir tweet attı. Serdar Öztürk‘e attığı bu maksadını aşan tweet yüzünden sosyal medyada adeta bir linç kampanyası başlatıldı.

İbrahim Öztürk‘ün bir öğrencisinin kendisine attığı yakışıksız fotoğrafı kendi hesabında yayınlaması üzerine THY Marka Müdürü Serdar Öztürk Twitter’dan İbrahim Öztürk‘e cevap verdi. Ancak kullandığı dil ve Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında kullandığı maksadını aşan yakışıksız ifadeler, sosyal medyada büyük tepki çekti.

THY Marka Müdürü Serdar Öztürk‘ün attığı tweetin tartışma yaratması ve sosyal medyada gündeme oturması üzerine THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ‘gereken yapılacak’ açıklamasında bulundu.

İşte o tweet

Hamdi Topçu Twitter

Hamdi Topçu Twitter

 

Serdar Öztürk Twitter‘da yaptığı açıklamada Fethullah Gülen Hocaefendi‘ye hakaret amacı gütmeden İbrahim Öztürk‘ün Başbakan ve eşiyle ilgili yakışıksız tweetine cevap verme maksadıyla o tweeti attığını belirterek kullandığı dilin yanlış anlaşılmaya müsait olduğunu ama niyetinin ve kastının hakaret olmadığını açıkladı.

-İşte İbrahim Öztürk’ün o tweeti-

İbrahim Öztürk Twitter

İbrahim Öztürk Twitter

 

-İşte Serdar Öztürk’ün İbrahim Öztürk’e attığı tweet-

Serdar Öztürk Twitter

Serdar Öztürk Twitter

 

Bu karşılıklı tweetlerden sonra sosyal medyada Serdar Öztürk‘e büyük tepki yağdı bunun üzerine Serdar Öztürk attığı tweetlerle cevap verdi

-Serdar Öztürk’ün kendini savunduğu o twitler-

Serdar Öztürk Tweet

Serdar Öztürk Tweet

Serdar Öztürk Tweeti

Serdar Öztürk Tweeti

 

Sosyal Medya Tepkileri

Serdar Öztürk’ün attığı tweetlerle ilgili yaptığı açıklamaya rağmen sosyal medya üzerinden yürütülen bir kampanyayla adeta tepki yağmaya başladı. #ThyBuLekeyiTemizle, #THYGönderŞuTerbiyesizi hastagleri yürütülen kampanya sonucunda TT oldu..

İşte o tepkiler:

 • Ekrem Dumanlı: Devlette görev yapan hiçbir kimse, hiçbir sivil topluluk hakkında hakaret ile konuşma hakkına sahip değildir.
 • Devletin maaş ve imtiyaziyla kanaat önderlerine saldıran herkesi Allah’a havale ediyorum. Vergilerimizden aldığınız paralar haram olsun!
 • İbrahim Öztürk’ün tweeti seviyesiz, Serdar Öztürk’ün twiti terbiyesiz.
 • Bu Serdar Öztürk ve İbrahim Öztürk akraba mı? Biri Resulullah’a biri hoca efendimize hakaret etme cesaretinde bulunuyor
 • THY marka müdürüSerdar Öztürk kendisinde eksik olanı dışa vurmuş.
 • Kişi ve kurum ayrımı yapmıyorum. “bağımsız vicdanımı” dinliyorum. Serdar Öztürk de İbrahim Öztürk gibi kabul edilemez bir yanlış yapmıştır..
 • Hoca efendi için edep dışı açıklama yapan Serdar Öztürk’ü kınıyoruz #ThyBuLekeyiTemizle bekleme
 • Serdar Öztürk’e tepki gösterenler kadar destek verenlerde oldu.

Destek tweetleri

 • Serdar Öztürk güzel bir ironi yapmış. Bu resimde sanki Merkel ile olan resmin montajlı hali. Zaten soldaki kıza yansıyan ışık da belli.
 • Gördüğüm kadarıyla Zaman Gazetesi yazarı İbrahim Öztürk, Başbakanı kadın düşkünü gösteren bir imada bulunmuş. Serdar Öztürk de bir yansıtma yapmış.
 • Yahu Serdar Öztürk başbakana yapılan bir ahlaksızlığa cevap vermiş bunu yeni öğrendim.. Herkesten özür dilerim.. Serdar Öztürk’ü yedirmeyiz..
 • Serdar Öztürk THY’de herhangi bir yaptırıma uğrarsa @hamditopcu53 e yazıklar olsun! Zaman Gazetesi evvela kendi pisliğini temizlesin.
 • Serdar Öztürk için #ThyBuLekeyiTemizle diyenleri İbrahim Öztürk için de #ZAMANBuLekeyiTemizle der mi?
 • Görünen o ki @serdarbera İbrahim Öztürk’ün RTlediği 1 tweetin çirkinliğini ona net biçimde örneklemek için atmış o tweeti. Özür diliyor ve @serdarbera yaptığının yanlış olduğunu kabul ediyorsa insan olan konuyu kapatır. Linç edilmesini işinden kovulmasını istemez arkadaş!
 • Sen, senin de benim de kutsalımıza, peygamberimize hakaret edene sahip çıkmaya devam edeceksin ama başkasının kellesini isteyeceksin, olmaz!
 • Önce, Peygambere hakaret eden, başbakana sakil, müptezel gönderme yapan prof’a edep dersi verin!..

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin yorumu

Fethullah Gülen Hocaefendi ise “İnsan hata yapabilir, sürç-i lisan olmuştur. Ben şahsi haklarımı helal ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Star Gazete

Bir önceki yazımız olan 2015'te Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde şirket içi sosyal medya, sıkıcı sosyal medya yönetimi ve sosyal medya ajansı çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir