Tek kanatlı Google Glass Geliyor

Geçtiğimiz Temmuz ayında kurumsal Google Glass ile gündeme gelen akıllı gözlük, ilk çıktığı zamanlardaki popülerliğinden bir hayli uzak görünüyor. Belli bu durumdan hoşnut olmayan Google Glass tasarımcıları ve Glass ekibi yeni bir ürün için hazırlıklara başlamış. Bu yeni Google Glass normal bir gözlüğün ortadan yarıya bölünmüş hali gibi düşünülebilir, yani sadece tek kulağa temas olacak. Yapılan bu yenilikle standart gözlük yapısından çıkacağa benzeyen cihaz, bir hayli inovatif özelliklere sahip olacaktır diye düşünüyoruz. Öyle ki, sadece yapısı ile olarak bile bizim aklımıza ilk gelen soru, tek taraflı gözlüğün nasıl duracağı yönünde oldu.

Tek kanatlı Google Glass Geliyor

Tek kanatlı Google Glass Geliyor

Yeni Google Glass İçin ABD Patent Bürosuna Başvuru Yapıldı

Amerika Patent ve Marka Ofisi’ne yapılan başvurudan sonra yeni Google Glass’ın görüntüleri de piyasaya düştü. Bu yeni tasarım ile birlikte daha farklı özelliklerin ve tasarımların deneneceğini de düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Bu yeni gözlükte sadece akıllı görüş özelliğine odaklanılmış. Şakaktan kulağa kadar tüm kafa tasını çevreleyen cihazla bir gözün üzerinde görüntü olacak ve diğer göz ise boşta kalacak. Belki de dikkati tamamen dağıtmamak için ve normal hayattan kullanıcıları soyutlamamak için de bu düşünülmüş olabilir.

Google Glass Tasarımı Başarılı Olacak Mı?

 

Bu yeni ürün tasarımı ile birlikte eski yapının kullanışsız olduğu izlenimi pek de doğru olmayabilir çünkü henüz yeni Google Glass’larda çift yapılı cihazlardan tamamen vazgeçildiğine dair kesin bir bilgi yok. Ancak, ürünün popülerliğinin gün geçtikte kaybolması sebebiyle kreatif fikirlere odaklanarak farklı denemeler yapılacaktır diyebiliriz. Öyle ki, dünyayı değiştirmesi muhtemel bir ürün olarak lanse edildiğini de düşünürsek, farklılık bu mantığın merkezinde var.

Yeni Google Glass Patenti

Yeni Google Glass Patenti

Google Glass Gitti, Project Aura Geldi!

Bilindiği üzere Google Glass satışları 2014 yılında durdurulmuştu. Google Glass ile ilgili yapılan tüm çalışmalar ve projeler de Project Aura isimli yeni bir projeye aktarılmıştı. Bu nedenle de yeni Glass ürünlerinin farklı bir isimle ortaya çıkması da muhtemel olabilir. Bunların yanı sıra, Project Aura için çalışan kişilerin farklı özelliklerde giyilebilir ürünler üzerine de çalışmalar yaptığı ortaya çıkmıştı. Bundan dolayıdır ki, yeni ve farklı ürünler bizleri bekliyor olabilir.

Temmuz ayında üretilmesi planlanan ürünün ilk aşamada son kullanıcıları hedeflemeyeceği var sayılıyor. Bakalım, önümüzdeki süreçler neler getirecek ve Google Glass yenilikleri ne durumda olacak. Merakla takip edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medyada Ünlülerin Haksız Kazançları başlıklı makalemizde like etmek, reklam geliri ve resmi hesaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir