Taksim’de doğalgaz bulundu!

İstanbul Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında bulunan tarihi eserlerden sonra İstanbul’un 10 yıllık ihtiyacını karşılayacak kapasitede olduğu belirtilen doğalgaz rezervi ortaya çıktı.
Ekipler tarafından yapılan kazı çalışmaları sırasında büyük bir parlama meydana geldi.
Aleve dönüşen parlamanın nedenini bulmaya çalışan ekipler, doğal gaz borusuna zarar verdiklerini düşünerek itfaiye ve İGDAŞ’a haber verdi.

İncelemede, çalışma bölgesinde herhangi bir doğal gaz hattı bulunmadığı belirlendi. Çalışmayı genişleten ekipler, bölgede büyük bir doğal gaz rezervi olduğunu tespit etti.

BOTAŞ’a haber verilmesi üzerine aralarında yabancı uzmanların da bulunduğu bir heyet kazı bölgesine gelerek inceleme yaptı.

Heyette yer alan Japon bilim adamı İchi Nissan da doğal gaz rezervinin 400 metre derinlikte olduğunu belirterek, “Burada düşündüğümüz rezerv miktarının 38 milyar metreküp civarında olduğunu tahmin ediyoruz. Buradan çıkarılacak doğalgaz ile İstanbul, enerji ihtiyacını kendisi karşılayacaktır. Bu rezerv, İstanbul’un 10 yıllık ihtiyacına yetecek kapasitededir” dedi.

Yetkililer, doğal gaz rezervi nedeniyle bölgede kuyular açılabileceğini, bu nedenle meydanda yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulabileceğini belirttiler.

 

Taksim'de Doğalgaz Bulundu

Taksim’de Doğalgaz Bulundu

 

İnternet Şakaları

1 Nisan olması nedeniyle özellikle de internette bir çok şaka dolaşmaya başladı. Bunlardan bir tanesini ise bir önceki yazımızda paylaşmıştık:  Google Burun: 1 nisan şakası

Bakalım daha ne türde şakalar ile karşılaşacağız 🙂

 

Sosyal Medya – 1 Nisan

Anadolu Ajansı‘nın geçtiği bu haber sosyal medya platformlarında hızla yayılmaya başladı. Bunun sebebi ise içerisinde gerçeklik payı da olabilir umudu olabilir 🙂 İşin rengi ise sonradan ortaya çıktı ve Anadolu Ajansı tarafından 1 Nisan amacıyla yayınlandığı ortaya çıktı.

İchi Nissan ismini ise habere çok güzel yerleştiren Anadolu Ajansı‘nı tebrik ediyoruz 🙂

Bir önceki yazımız olan 2015'te Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde şirket içi sosyal medya, sıkıcı sosyal medya yönetimi ve sosyal medya ajansı çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir