Sosyal Medya’nın E-Ticarete Faydası

sosyal medya e ticaret

Sosyal medya sitelerinin E-ticaret sektörüne faydası oldukça fazladır.  Günümüzde İnternet odaklı satış yapan firmaların neredeyse tamamı reklam bütçelerinin ciddi bir oranını sosyal medya reklamlarına ayırmaktadır. Bunun nedeni ise insanların sosyal medya sitelerine gösterdiği yoğun ilgidir. Yatırımcılar sosyal medya sitelerinde yayınladıkları reklamlar ile milyonlarca insana ulaşabilir.

 

E-Ticaret Siteleri Sosyal Medya ile Kazanıyor

Bunun bilincinde olan yatırımcılar, google reklamlarının yanı sıra sosyal medya sitelerine de reklamlar vermektedir. Sosyal medya sitelerinin reklam çeşitliliği yatırımcıların hedef kitlelere ulaşmasını kolaylaştırmaktadır. Sosyal medya’da yayınlanan reklamların hedef kitlelere ulaşması ile birlikte markanın hem popülaritesi hem de ürün satışları artacaktır. Bu noktada E-ticaret sektörü ile uğraşan kişilere tavsiyemiz; sosyal medya reklamlarının yanı sıra sosyal medya hesaplarınıda aktif olarak kullanmaları yönünde olacaktır.

Sosyal medya hesaplarınızdan yapacağınız günlük paylaşımlarla sayfalarınızı güncel tutabilir ve takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Bunun en etkili yolu ise sektörünüzle alakalı ilginç konular, görseller ve kampanyalar paylaşarak insanların ilgisini çekebilir ve markanızın değerini yükseltebilirsiniz. Bu konularda tecrübesiz iseniz bir sosyal medya uzmanından destek almanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Sayesinde Bebeğinin Babasını Buldu başlıklı makalemizde Bianca Fazey, mashable ve polikistik over sendromu hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir