Sosyal Medya’da Yine Kısıtlama

Düşünce ve haber alma özgürlüğünü engelleyen hükümet, bugün yaşanan patlama sonrası yeniden sosyal medya’da erişimi kısıtladı. Ankara’da yaşanan acı olayın ardından akşam saatlerine doğru Facebook ve Twitter çok ağır işlemeye başladı. Sosyal medyada bu yavaşlamanın nedeni hükümetin geçmişte olduğu gibi yeniden internete müdahale etmesi olarak yorumlandı.

Düşünce ve Haber Alma Özgürlüğüne Bir Darbe Daha

Ülkede yaşanan her olay sonrası sosyal medya neden yavaşlıyor?  Bu sorunun cevabını herkesin merak ettiğini düşünüyoruz. Sorunun cevabı aslında oldukça basit. Farklı ırk, mezhep ve görüşten insanların sosyal medya’da birbirleri ile çatışması akabinde kin ve nefret kusmaları toplumu bölen faktörlerin başında gelmektedir. Bunun bilincinde olan hükumet toplumda bölünmelere ve provokasyonlara izin vermemek için ülkede yaşanan olağan üstü durumlarda sosyal medyaya erişimi engelleyerek olayların büyümesine kendilerince engel oluyorlar.
sosyal medya

Hükumetler Sosyal Medya Konusunda Haklı Mı?

Hükümletin bu uygulamasının haklı tarafları da olabilir fakat her şeye rağmen insanların düşünce ve haber alma özgürlüğünün kesinlikle engellenmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Sosyal medya, insanların düşünce ve haber alma  özgürlüğüdür. Bize düşen görev ise yaşanan olaylar sonrası sağ duyulu kalarak özgürlüğümüze sahip çıkmaktır!

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya'nın E-Ticarete Faydası başlıklı makalemizde e-ticaret, facebook ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir