Sosyal medyada #1Mayıs

Yurt genelinde polisin sıkıyönetim gösterisine dönüşen 1 Mayıs Emek, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde polisin yaptığı gözaltı ve saldırılara yurttaşlar sosyal paylaşım sitesi Twitter’da  tepki gösterdi. Sabah erken saatlerden itibaren Türkiye’nin Twitter’da en çok konuştuğu konu  ‘1 Mayıs’ oldu.

 

 

 

Sosyal medyada #1Mayıs

Sosyal medyada #1Mayıs

 

Sokağın nabzının an be an izlenebildiği sosyal medya platformunda Komünist Parti’nin Taksim Meydanı’na polis barikatını aşıp girmesi ise önce şaşkınlıkla sonra keyifle karşılandı. Ulaşıma kapanan yollar ve yasaklar nedeniyle 1 Mayıs’ı bayramdan ziyade, yasakları atlatarak günlük hayatına devam edebilme çabasında geçiren İstanbullular’ın tepkileri de sosyal medyaya yansıyanlardan.

Anadolu Ajansı foto muhabirinin çektiği fotoğraf ise sosyal medyada tartışma konusu oldu. Taksim Meydanı’nda bir polis, gözaltı sırasında yere yatırdığı göstericinin başına gelen sokak köpeğini ayağıyla uzaklaştırdı.

 

"Dünyanın en korkak polislerine bakıyorsunuz."

“Dünyanın en korkak polislerine bakıyorsunuz.”

Bir önceki yazımız olan Eşinin sosyal medya paylaşımı cinayeti aydınlattı başlıklı makalemizde cinayet, interpol ve kar görüntüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir