Sosyal Medya Türkiye’nin Başarısını Konuşuyor

Son zamanlarda artan terör saldırıları yüzünden ülke olarak sıkıntılı günler geçiriyoruz. Bu sıkıntılı günlerin içinde A milli Futbol takımımızın Fransa Avrupa Şampiyonasına katılma hakkı kazanması hepimizi sevince boğdu.

Türkiye, Avrupa Şampiyonası grup elemelerine oldukça kötü başladı yine katılamayacağız derken genlerimizde olan küllerimizden doğma özelliğimiz sayesinde A milli Futbol takımımız yeni bir zafere imza attı. Dün gece milli takımımız son dakikalara doğru Selçuk İnan’ın muhteşem frikik golü ile İzlanda’yı 1-0 yenerek Finallere doğrudan katılma hakkı kazandı. Bu başarı sadece ülkemizde değil tüm dünya ülkelerinde konuşuldu. Dün gece yaşananlar sosyal medya üzerinde en yoğun gündem maddesi haline geldi ve herkesin ortak fikri, son zamanlarda yaşanan acıların ardından milletçe böyle bir bütünleşmeye ihtiyacımız olduğuydu.

türk milli takımı

Yabancılar Sosyal Medya’da Çılgın Türkleri Konuşuyor

Sosyal medya üzerinde paylaşılan mesajlar genelde Türk milletinin karakteristik özelliklerini anlatıyordu. Bunları sizler için derledik. Türkler bitti demeden bitmez. Türkler bir savaşa girerse kazanır. Türkler çılgındır, kafaya koyduğunu yapar. Türkler kenetlenirse karşılarında kimse duramaz. Zafer inananlarındır… Bunlar dün gece atılan twitlerden sadece birkaçıydı… Sosyal medya üzerinde yeni zaferler kutlamak dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya'da Yine Kısıtlama başlıklı makalemizde facebook, sosyal medya ve twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir