Sosyal medya paylaşımları nedeniyle 1 Mayıs’ta işten atıldılar

Kocaeli’de bulunan ve Türk Metal Sendikası’nın örgütlü olduğu Ford Otosan Fabrikası’nda 1 Mayıs’a bir gün kala işten atmalar başladı. Gerekçe, işçilerin hak talepleri için yapılan eylemlerin görüntülerini sosyal medyada paylaşmak!

 

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle 1 Mayıs'ta işten atıldılar

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle 1 Mayıs’ta işten atıldılar

 

 

Ford Otosan ve Sosyal Medya

Kocaeli‘de bulunan ve Türk Metal Sendikası’nın örgütlü olduğu Ford Otosan Fabrikası’nda 1 Mayıs’a bir gün kala işten atmalar başladı.

Evrensel’de yer alan habere göre, atılan işçilerin büyük kısmı Bursa’da Türk Metal’in örgütlü olduğu fabrikalarda, sendikanın imzaladığı 3 yıllık sözleşmenin protesto edildiği, insanca yaşanacak ücret ve çalışma koşullarının talep edildiği eylemleri sosyal medya siteleri üzerinden takip eden, buralardaki haber ve video paylaşımı yaparak sendikayı eleştiren yorumlarda bulunan işçilerden oluşuyor.

 

Sosyal Medya ve İşten Atılmalar

Sosyal Medya ve İşten Atılmalar

 

Sosyal Medya ve İşten Atılmalar

Atılan arkadaşlarının daha önce sendikacılar tarafından aranarak paylaşımlarını iptal etmelerinin istendiğini söyleyen işçiler, atılan işçilerin bir kısmını da çalışma koşullarının ağırlığı nedeniyle rahatsızlanıp rapor alan kadrolu ve sözleşmeli işçilerin oluşturduğunu ifade etti. İşten atmaların devam edeceği belirtiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Dickey: IŞİD sosyal medyayı çok iyi kullanıyor başlıklı makalemizde Bahçeşehir Üniversitesi, Mahmut Çınar ve Selçuk Tepeli hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir