Samsung Galaxy S6 Nasıl Olacak?

Samsung geçtiğimiz yıl Galaxy serisinin en son telefonları olan Galaxy S5 ile Galaxy S5 miniyi piyasaya sürerek büyük ses getirmişti. Her yıl olduğu gibi Galaxy serisinin bir üst modeli olan S6’nın 2015 yılı itibarı ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Galaxy serisinin meraklıları şimdiden telefonla ilgili araştırmalara başladı. Ancak telefonun piyasaya çıkışı bu sefer uzun süreceğe benziyor. Bir söylentiye göre Galaxy S6 Mobile World Congress sırasında basına tanıtılacak bu da 2015 yılının bahar aylarında telefonun piyasaya sürüleceği manasına geliyor. Samsung Galaxy S6’nın Project Zero kod adı ile geliştirildiği bilinmektedir. Sosyal Medya Ajansı blogunda bugün Samsung Galaxy S6 Nasıl Olacak? sorusuna yanıtlar arayacağız.

 

Samsung Galaxy S6 Görüntüleri Basına Sızdı

Samsung Galaxy S6 Görüntüleri Basına Sızdı

 

Samsung Galaxy S6 Görüntüleri Basına Sızdı

Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy S6’ya ait olduğu ileri sürülen bir görüntü basına sızdırıldı. Görüntünün AnTuTu Benchmark yazılımıyla yapılan bir ön test sırasında alındığı tahmin ediliyor. Gelen bilgilerden yola çıkarak Galaxy S6’nın Android 5.0 işletim sistemini kullandığını söyleyebiliriz. 8 çekirdekli ve 64 bit olan Samsung’un işlemcisi Exynos 7420 ve Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisinin kullanıldığı tahmin edilmektedir. . Dört çekirdeğin Cortex A53 ve diğer dört çekirdeğin ise Cortex A57 biçiminde dizilmiş olabileceği söyleniyor.

 

Samsung Galaxy S6 Ekran Boyutları

Samsung Galaxy S6’nın ekran boyutlarına baktığımızda görselden yola çıkarak söyleyebiliriz ki 5.5’lik bir ekran büyüklüğüne sahip olan S6 bu özelliği ile S5’ten ayrılmaktadır. S5’te kullanılan 5.1’lik ekran yerine daha büyük bir ekranı tercih eden firma iPhone’a rakip olacağa benziyor. Ekran çözünürlüğünün Quad HD 2560×1440 piksel olacağı tahmin ediliyor. Süper AMOLED dokunmatik ekrana sahip olan telefonun basına sızan görüntüsünde 32 GB depolama ve 3 GB Ram özelliği olduğu net bir şekilde görülebiliyor. Fakat kullanıcılar talep ettiği takdirde 64 GB ve 128 GB’lık modeller de seri de yer alabilir.

 

Samsung Galaxy S6 Kamerası

Samsung Galaxy S6 Kamerası

 

Samsung Galaxy S6 Kamerası

Telefonun kamera özelliğine baktığımızda arka kameranın 16 MP ile 20 MP olabileceği öne sürülüyor. Ön kamera ise 5 MP özelliğinde üretilecektir. Samsung’un Galaxy S6 modelinde bir Broadcom BCM4773 çip kullanacağı tahmin ediliyor. Bu çip sayesinde Wİ – Fİ, GPS ve Bluetooth gibi sensörlerin verileri tek bir çipte birleşmiş oluyor. Sensörlerin tek bir çipte birleşmesi enerji tasarrufu açısından da önemli olacağa benziyor. Akıllı telefonların şarj sıkıntısı birçok marka tarafından giderilmeye çalışılsa da tüketicilerin tam olarak istediği seviyeye ulaşılmış değil. S6’nın enerji tasarrufu özelliğinin diğer telefonlara kıyasla daha iyi olacağı tahmin ediliyor. Telefonun pil ömrü tahmin edildiği gibi diğer telefonlara kıyasla daha uzun olursa tüketiciler tarafından tercih edilecektir.

Samsung Galaxy S6’nın tasarımında ise Samsung Alpha gibi metal bir kasa kullanılacağı tahmin ediliyor. Galaxy S6’nın tasarımı ile ilgili daha pek çok bilgi piyasaya sızmış durumda. Ancak bunlar sadece bir iddia telefonun tam olarak neye benzeyeceği kimse tarafından net bir şekilde bilinmiyor. Samsung Alpha ve Note 4 tarzına yakın bir tasarım ortaya çıkacağı söylentiler arasında. Telefonun tasarımı ile ilgili bilgilerin de yakın zamanda netleşeceğini söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Rus iPhone’un Türkiye’ye Geliş Tarihi Belli Oldu başlıklı makalemizde akıllı telefon yazılım özellikleri, iPhone ve mobil işletim sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir