Online İtibar Yönetimi

Online İtibar Yönetimi günümüzde kurumsal şirketler, firmalar ve markalar için vazgeçilmez bir dijital PR çalışmasıdır. Bu çalışma içerisinde, markaların ve markaların dijital ortamlardaki varlıklarının kalitesi, markaların gerçek başarıları ile paralel olmalıdır. Başarılı sosyal medya ajansları ise dijital ortamlardaki kaliteyi, geleneksel mecralara göre daha iyi bir noktaya getirebilmektedir. Böylelikle, günümüz internet dünyasında dijital mecraların gücünü arkasına alabilen firmalar genel varlıklarını daha da güçlendirebilir ve bilinirliklerini arttırabilirler.

E-Ticaret sektöründe faaliyet gösteren markalar ise Online İtibar Yönetimi konusunda en hassas olması gereken şirketlerdir. Bunun nedeni ise, temel satış mecrası ya da yan satış mecrası olarak dijital ortamları seçen firmaların satış oranlarının önemli bir miktarını elektronik ticaret karşılayabilmektedir. Eğer, satışlarını elektronik ortamlara taşımamış bir firma var ise, bu o firmanın önemli kayıplarından bir tanesi olacaktır çünkü yıllık 30 milyar liralık toplam Türk e-ticaret sektörü her geçen gün daha da büyümektedir. 1 e-ticaret sitesinin 100 mağazadan daha fazla ciro yapabildiği bu ortamda, dijital mecralardan satış yapmanın önemi keskin çizgiler ile ortaya çıkmaktadır.

 

Online İtibar Yönetimi

Online İtibar Yönetimi dijital ortamlarda varlık gösteren ya da göstermeyen orta ölçekli ya da üzeri tüm şirketler için gereklidir. Bunun nedeni ise, kullanıcılar ya da bir başka deyim ile `müşteriler` markalar hakkında sosyal medya mecrasını çok aktif bir şekilde kullanmaktalar. Sizin markanız hakkında müşterileriniz neler söylüyor veya hangi konularda sizi beğeniyorlar ya da hangi hizmetlerinizden memnun değiller? Bu soruların yanıtlarını bulmak ve hizmet kalitenizi bu geri bildirimler eşliğinde arttırmak istemez misiniz?

Sosyal Medya Hizmeti

Kullanıcılarınız veya müşterileriniz markanız hakkında olumsuz görüşlerini takipçileri ve çevrelerini ile de paylaşabilirler. Bu gibi olumsuz durumlarda ise sosyal medya ajansları tarafından Online İtibar Yönetimi hizmeti almayan şirketler üzücü sonuçlar ile karşılaşabilirler. Olumsuz görüşlerin ve yorumların dijital / sosyal medya krizleri ile sonuçlandığı sıklıkla görülmektedir. Böyle bir kriz ile karşılaşıldığında markalar genellikle hazırlıksızdır ve alacakları aksiyonların hataları ve sorunları da beraberinde getirmesi muhtemeldir. Sonrasında sosyal medya ajanslarından hizmet almak istemeleri halinde ise, bu olumsuzlukları olumlu bir bakış açısına çevirmek çok daha zor olacaktır ancak imkansız da değildir. Önemli olan tavsiyemiz ise, böyle bir kriz ile karşılaşmadan önce sosyal medya ajanslarından hizmet alınması yönünde olacaktır.

 

Online İtibar Yönetimi

Online İtibar Yönetimi

 

Ne Yapmalıyız?

Bugün ve hemen şimdi bir sosyal medya ajansı ile görüşmeli, ardından online itibar yönetimi hizmeti almaya başlamalısınız. Hiç bir şey için geç değil, her duruma hazırlıklı olmalısınız.

Bizler ile hemen iletişime geçebilir ve markanız hakkında görüşebilirsiniz.
Telefon: (216) 702 1689 ve (541) 34 34 112
E-Posta: smaorg@creamive.com ve hello@creamive.com

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Ajansı ORG Açıldı başlıklı makalemizde facebook, google plus ve online itibar yönetimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar

 • sosyal medya hizmetleri
 • www SosyalMedya hizmetleri com
 • sosyal medya krizleri

You may also like...

5 Responses

 1. ilgilenenler için online itibar yönetimi hakkındaki blog dedi ki:

  Cidden iyi olmuş, yazılarınızın devamını merakle bekliyorum.
  Teşekkürler.

 1. 01 Eylül 2012

  […] Medya Ajansı, sosyal medya yönetimi ve sosyal medya pazarlama, online itibar yönetimi, Facebook reklamları, Google reklamları konularında profesyonel hizmet sunan sosyal medya […]

 2. 12 Ekim 2012

  […] Medya Ajansı, sosyal medya yönetimi ve sosyal medya pazarlama, online itibar yönetimi, Facebook reklamları, Google reklamları konularında profesyonel hizmet sunan sosyal medya […]

 3. 22 Aralık 2013

  […] Online İtibar Yönetimi […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir