LG, Kendinden Çok Apple’a Ekran Üretiyor

Yapılan analiz sonucu LG’nin kendi cihazları için ürettiği ekrandan çok Apple’a ekran ürettiği ortaya çıktı… Teknoloji devi Apple, iPhone’dan Mac bilgisayarlarına kadar birçok ürününün ekran paneli ve diğer donanımları için birçok başarılı çözüm ortaklarıyla çalışıyor. LG’de, bu markalardan biri olarak ekran paneli üretme görevini üstleniyor. Sharp ve DJI ve diğer markalarla da çalışan Apple, bu sayede, artan ürün talebine bu şekilde yetişebiliyor. LG, mobil telefon pazarında Apple’ ın dişli bir rakibi durumunda. Fakat işin içine ticaret girdiğinde LG, Apple’ın büyük iş ortağı olarak görev üstleniyor.

LG, Kendinden Çok Apple’a Ekran Üretiyor

LG, Kendinden Çok Apple’a Ekran Üretiyor

iPhone Ekranlarının %35’i LG’nin

Son gelen raporlara göre LG, 2015’in ilk çeyreğinden itibaren Apple’ın iPhone ürünlerinin %35 gibi bir dilimine ekran üretmiş. Yaklaşık 25 milyon iPhone eden bu yüzde, bir iş ortağı için bir hayli önemli bir oran. İşin ilginç kısmı bu değil tabii ki. İlginç olan, LG firmasının, iPhone ekranlarının %35’lik bir diliminin üretimini üstlenmiş olması. Son raporlara göre bu oran, LG’nin kendine ürettiği ekranın Apple için ürettiği ekran oranından daha az olduğunu gözler önüne serdi. Bu rapor sonucunda diyebiliriz ki; LG, bu ticaretten oldukça memnun görünmekle beraber, akıllı telefon pazarındaki satışlarını da 2. bir iş gibi görüyor. Bu şekilde birçok firma, gözler önünde iyi anlaşamazken, ticari anlamda iyi birer ortak olabiliyorlar.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Popüler Navigasyon Uygulamaları başlıklı makalemizde Apple Store, Google Navigasyon Uygulaması ve popüler uygulamalar hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir