iPhone Sağlık Uygulaması Nasıl Kullanılır

Teknoloji artık hayatımızın neredeyse her yerinde bizlerle birliktedir. Teknoloji hayatımızın bütün yerini kaplamış durumdadır diyebiliriz. Teknolojinin her konuda hayatımızda çok önemli bir yeri olduğunu biliyoruz ama önemli olmasındaki en iyi adım şüphesiz sağlık konusudur. Sağlık şakaya gelmeyen ve her insan için çok önemli ve tek önemli olan bir unsurdur, sağlık bir insanın hayata tutunması ve yaşamasıdır. Sağlığın bu denli hayatımızda önemli bir yeri olması şüphesiz teknolojiye de yansımıştır yani evet teknolojinin hayatımızda önemli bir yeri var ama bu teknoloji sağlık hayatımızı olumlu yönde etkileyemezse ne yapalım biz o teknolojiyi. Ama dediğimiz kavram olamayacak çünkü iPhone dediğimiz telefonların artık sağlık ve bizim açımızdan çok önemli olan sağlık uygulamaları var.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız iOS 8.1.2 Güncellemesi Çıktı haberimize de göz atabilirsiniz.

 

iPhone Piyasaya Sürüldü Sağlık Sektörü Değişti

iPhone Piyasaya Sürüldü Sağlık Sektörü Değişti

 

iPhone Piyasaya Sürüldü Sağlık Sektörü Değişti

iPhone telefonların piyasaya gelmesi ile birlikte sağlık uygulamalarında önemli bir yer geldi özellikle iPhone 6’nın piyasaya sürülmesi ile birlikte sağlık uygulamaları büyük bir yenilik ve çığır açmış durumda. Dediğimiz gibi iPhone 6’nın piyasaya sürülmesi ile birlikte İOS 8 sürüm dediğimiz kavram ile tanıştık, bu sağlık uygulaması iPhone 6’nın şüphesiz ki en göze çarpan detaylarından biri oldu. Adına Health Kit dediğimiz Sağlık kiti isimli bu uygulama sağlık durumunuzu sürekli olarak ölçen ve sürekli kayıt altında tutan bir mobil uygulama olarak hayatımıza girdi. Sosyal Medya Ajansı olarak bu yazımızda bu mobil uygulamadan biraz daha bahsedeceğiz.

Sağlık Uygulaması İle Gittiğiniz Her Yerde Sağlığınız Kontrolünüz Altında

Akıllı saat, kan ölçer, egzersiz bilekliği hatta ekstra cihazlar sayesinde vücut ısınızdan, kalp ritminize, yaktığınız kaloriye kadar birçok verinizi ölçüp değerlendiren bu uygulama sadece bir telefon ile sağlık hayatınızı yanı başınıza getiriyor. Uygulama bu özellikleri sayesinde her an sağlığınızı kolay ve raht bir şekilde kontrol etmenizi sağlıyor.

 

Sağlık Uygulamasını Nasıl Aktif Hale Getirebilirsiniz

Sağlık Uygulamasını Nasıl Aktif Hale Getirebilirsiniz

 

Sağlık Uygulamasını Nasıl Aktif Hale Getirebilirsiniz?

Telefonunuzda herhangi bir cihaz ya da ek bir uygulama kullanmıyorsanız sadece cep telefonunuz ile adım, koşma ve çıkılan kat seçenekleri ile ölçebilirsiniz. Telefonunuzda yer alan bu özelliği aktif bir hale getirmek için öncelikle sağlık uygulamasını açın ardından sağlık verileri sayfasında bulunan Fitness alt başlığına tıklayın. Sonraki adım olarak adım kısmını açın ve açılan sayfada Analiz Raporu’ndaki göster seçeneğini aktif hale getirin. Ardından bu işlemleri Çıkılan kat yürüme ve koşma mesafesi için de aynı şekilde ayarlayın.

Acil Durum Kartı

Acil durum kartı dediğimiz veri kullanıcının ilaç bilgileri, kilosu vb. gibi bilgilerini saklamak için son derece yardımcı oluyor. Bu saklanan bilgiler acil durumda sağlık görevlisinin hastayı tanıması ve tedavi etmesi açısından çok önemlidir. Acil durum kartına ulaşmak için ekranınız kilitliyken acil durum sekmesine tıklayabilirsiniz. Açılan ekranda sol alt köşede tıbbi kimlik sekmesi göreceksiniz eğer acil durum erişimini etkin hale getirirseniz oluşturmuş olduğunuz kimlik bilgilerine telefonunuz kilitli iken bile bu kısımdan kişiler ulaşabilecek.

 

Bir önceki yazımız olan Zaman Yönetimini Etkin Kılabilecek Uygulamalar başlıklı makalemizde hayatı kolaylaştıran tavsiyeler, iş birliğinin önemi ve iş yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir