Game Of Thrones ve Sosyal Medya Karnesi (Infografik)

Tüm dünyada en çok seyredilen dizilerden birisi olan Game of Thrones‘un 3. sezonun 31 Mart itibariyle yayınlanmaya başlandı. Milyonlarca kişinin yaklaşık 1 yıldır beklediği meraklı bekleyiş de böylelikle sona ermiş oldu. Bu bekleyiş sosyal medya ve tüm internet mecralarında Game of Thrones‘un en çok konuşulan konulardan bir tanesi olmasını sağladı. Sosyal medya üzerine yaptığı araştırmalarla bilinen SocialBakers firması da Game of Thrones‘un sosyal medya platformlarında sahip olduğu konuşulma ve etki oranlarını inceleyen detaylı bir araştırma gerçekleştirdi.

Game Of Thrones'un Sosyal Medya Karnesi

Game Of Thrones’un Sosyal Medya Karnesi

Sosyal Medya

Sosyal medya platformlarında özelliklede son bir kaç sezondur en çok konuşulan dizilerden bir tanesi de Game of Thrones oluyor. Bunun bir çok sebebi olabilir ancak, yazının sonunda eklemiş olduğumuz SocialBakers’ın hazırlamış olduğu infografik dizinin popüleritesini gözler önüne serecek.

Sosyal Medya’da Game of Thrones

SocialBakers tarafından yapılan bu sosyal medya araştırmasına göre, her geçen gün artan hayran kitlesiyle internet ve sosyal medya platformlarında da rekorlar kıran Game of Thrones’u Twitter ve Facebook‘ta beğenen toplam 5.493.248 kişi bulunuyor. Game of Thrones’u en çok beğenen ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyor. Türkiye, %34.1’le Game of Thrones’u en çok beğenen ABD, %7.4 ile Brezilya ve %5.4’le İngiltere’nin ardından %4.8’le dördüncü sırada yer alıyor.

Bunların yanı sıra, Game of Thrones sosyal medyada ve özellikle de Facebook’ta her gün ortalama olarak 32 bin beğeni toplarken, Game of Thrones’a ait gönderilere de kullanıcılar Facebook’ta %85 oranında beğenide bulunuyor. %13 oranında ise bu içerikleri tekrar paylaşıyorlar ve %2 oranında da paylaşılan her içerik yorum alıyor.

Game of Thrones’un en çok beğenilen gönderisi ise 4. sezonun garantilenmesi ile alakalı bir gönderi oldu. 144 bin beğeni alan bu gönderi, 36 bin paylaşım ve 2 bin de yorum aldı. Bunun yanında Twitter’da en çok bahsedilen dizi karakteri ise açık ara farkla Jon Snow olurken, Jon Snow’u Daenerys Targaryen ve Joffrey Baratheon izledi.

Siz de Game of Thrones’u izliyor musunuz?

Socialbakers Game of Thrones

Socialbakers Game of Thrones

Bir önceki yazımız olan Google Burun: 1 nisan şakası başlıklı makalemizde 1 Nisan şakası, google nedir ve googol hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir