Facebook’tan Sarhoşlar İçin Yeni Özellik

Facebook dediğimiz bu sosyal medya paylaşım sitesi günümüzde en çok tercih edilen sosyal paylaşım siteleri arasında yerini almaktadır. Şu an Türkiye ve Dünya’da neredeyse çoğu insan Facebook hesabı kullanıyor. Bahsettiğimiz bu Facebook’un amacı insanların birbiri ile kolay bir şekilde iletişim kurabilmesini sağlar.

Facebook insanların bilgi, fotoğraf, video vb. gibi paylaşımlarını yapmasını sağlayan bir sosyal medya sitesidir. Facebook’ta günden günde sürekli olarak değişen pek çok yenilik ve farklılık bulunmaktadır. Örneğin; video özellikleri sayesinde tüm görüntü kaynaklarından bağlantı verebilmeye yayan bir uygulama seçeneği bulunmaktadır, kullanıcıların kendi dillerinde kullanabilecekleri pek çok yabancı dil destekleri bulunmaktadır. Facebook site kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet vermeye başlamıştır. Facebook’un kurulduğu günden itibaren pek çok kere ara yüzü değiştirilmiş ve Facebook her geçen gün daha da gelişmiştir.

Facebook hesabınızda pek çok değişikliği yapabileceğiniz muhteşem bir sistem bulunuyor ve bu sistem her geçen gün kurucular sayesinde geliştirilmeye çalışılıyor. Facebook en başarılı web ve mobil uygulamalarından biri olarak gösterilmektedir. Facebook’un son verilere göre milyarlarca aktif kullanıcısı bulunuyor. Sosyal Medya Ajansı blogumuzda yayınladığımız önceki yazılarımızda da Facebook’a dair birçok istatistiği paylaşmıştık.

 

Facebook’tan Sarhoşlara Özel Bir Yenilik

Facebook’tan Sarhoşlara Özel Bir Yenilik

 

Facebook’tan Sarhoşlara Özel Bir Yenilik

Facebook’un her geçen gün kendisini biraz daha geliştirerek kullanıcılarının karşısına çıktığını ve sürekli geliştiğini söyledik. Facebook her geçen gün farklı bir uygulama ve seçenek ile karşımıza çıkmakta. Şimdilerde ise bizler için daha doğrusu sarhoş insanlar için yaptığı çok özle ve farklı bir uygulama var. Facebook şimdilerde Facebook kullanıcılarının sarhoş halde iken çekilen fotoğraflarını paylaşmaya engel olabilecek uygulamayı Dünya’ya duyurmaya çalışıyor ve bunun üzerinde çalışmalara yapıyor.

Yapılacak olan bu sistemde görüntü tanıma özelliği ve yapay zeka özellikleri kullanılacak, ayrıca sistem fotoğraflardaki ayık ve sarhoş ifadeleri birbirinden ayırabilme seviyesinde olacak. Bu yazılım ismine “Facebook’ta dijital asistan deniliyor. Bu dijital asistan dediğimiz sistem kullanıcının izni olmadan bir başka arkadaşı tarafından Facebook’a yüklenen fotoğrafların tespit edilmesine yardımcı olabilecek.

 

Facebook Kullanıcılara Ayrıca Soru Soracak

Facebook Kullanıcılara Ayrıca Soru Soracak

 

Facebook Kullanıcılara Ayrıca Soru Soracak

Bahsettiğimiz bu yazılım ayrıca kullanıcıya “Patronun ve annenin bunu görmelerini istediğinden emin misin?” sorusunu soracak ve böylece kullanıcı fotoğraflarını koyup koymama şansını görmüş olacak.

 

Yapay Zeka Özelliği Var

Sarhoş olan fotoğraflara engel olacak olan bu sistem Facebook’un yapay zeka araştırma laboratuvarı ile ortaya çıktı. Facebook bu durum ile dijital asistan yaratmak istediğini belirtti. Dijital asistan formu sayesinde kullanıcının izni olmadan Facebook’a yüklenen fotoğraflar da tespit edilebilecek.

 

Facebook Durum Metinlerini İnceleyecek

Facebook’ta bilindiği üzere hazır olan yüzlerin tanımasına yardımcı olan görüntü kullanma teknolojisi kullanılıyor. Facebook yapay zeka ile bağlantılı olarak bu teknolojileri sık olarak kullanmaya başladı. Yeni çıkacak olan teknolojide bir diğer yapılacak olan durum metinlerinin incelenmesi ve etiketlerin otomatik olarak önerilmesi işlemi olacaktır. Üstelik bu sistem gelecekte arkadaşlarla olan etkileşime aracılık edeceğini de söyleyebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Facebook’ta Sayfa Beğenilerini Nasıl Arttırabiliriz? başlıklı makalemizde facebook, facebook beğeni yöntemleri ve facebook organik beğenme hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir