Facebook’ta Sayfa Nasıl Açılır?

Sosyal medya hesapları insanların daha kolay haberleşmesini sağlayacak niteliklere sahip bir site olmasıyla göze çarpıyor. Kendi kullanımınızın dışında;  sahibi olduğunuz işletmenin de tanıtımını yapabilmeniz de mümkün olacaktır. Reklam masraflarından kısacağınız bu yöntem ile tüm Facebook kullanıcılarına hitap etme imkanına ücretsiz sahip olabileceksiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, sahip olduğunuz kurum ya da işletme hakkında bilgi verici bir sayfa hesabı açmak olacaktır. Her şeyde olduğu gibi bu noktada da dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Sosyal Medya Ajansı olarak sizlere bu yazımızda Facebook sayfa yönetimi ve sayfa oluşturma konularında bilgiler aktaracağız.

 

Facebook Sayfasını Kim İçin Açıyorsunuz

Facebook Sayfasını Kim İçin Açıyorsunuz

 

Facebook Sayfasını Kim İçin Açıyorsunuz?

Facebook sayfasını başkasının yerine açıyorsanız ve sayfada birden fazla yönetici bulunacak ise Facebook sayfasını kendi profiliniz üzerinden oluşturmayın. İlk önce temsil edeceğiniz ve reklamını yapacağınız kurum veya kişi için bir profil açmanız gerekiyor. Ancak açacağınız bu profile firma adını vermekten mutlaka kaçınmalısınız. Sayfanızı başka yöneticilere devretme olayıyla karşılaştığınızda, bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz için pek fazla zorlanmış olmayacaksınız.

Facebook yeni bir profil oluşturmanız için sizden e-mail adresi ve parola isteyecektir. Bu parolalarda; temsil ettiğiniz kurum ya da kişinin adını geçirmemeye özen gösterin. Yeni oluşturduğunuz kişi hesabından sonra sağ üstte bulunan ayarlar butonunu tıklayarak dilediğiniz kurumun ya da kişinin hakkında sayfa açarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

 

Facebook Sayfa Kullanıcı Adı Seçimi

 

Facebook Sayfa Kullanıcı Adı Seçimi

Facebook’ta kurmuş olduğunuz sayfanızın adını seçerken de son derece ince eleyip sık dokuyan bir görünüme bürünmeyi ihmal etmeyin. Can alıcı ve dikkat çekici bir isimle giriş yapmak size en büyük avantajı sağlayacaktır. İleriki dönemlerde sayfanızın adını değiştirmek isteyebilirsiniz. Ancak bu mümkün görülen bir seçenek değildir. Sayfanızı silip tekrardan yeni bir sayfa açarak bu şekilde buna çözüm bulabilirsiniz. Aynı nokta kategori seçerken de başımıza gelebilir. Orada da aynı şekilde davranmak zorunda kalabilirsiniz.

Sayfanız için kullanıcı adını şu adresten alabilirsiniz: https://www.facebook.com/username

 

Facebook Sayfa Yöneticisi

Sayfa yöneticisi olduğunuzda, sayfanın ana teması olacak şekilde içerik, tanıtım, etkinlik ve çok daha fazlasıyla uğraşıp, sizi takip eden kişilere gerekli bilgileri sağlayabilirsiniz. Yeni takipçiler edinmenizi sağlayacak olan bu unsurlar sürekli güncel tutulmaya özen gösterilmelidir. Kullanıcılarınıza sürekli mesajlar gönderip onları sürekli aktif halde tutabilir, onlardan gelecek olan mesajları da cevaplayarak aranızdaki bağlantının daha da güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook’ta Sayfa Beğenilerini Nasıl Arttırabiliriz? başlıklı makalemizde facebook, facebook beğeni yöntemleri ve facebook organik beğenme hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir