Facebook’ta En Popüler 25 Sayfa

PageData isimli Facebook istatistikleri yayınlayan şirket, Facebook‘ta en çok beğeniye sahip 25 sayfanın günlük ve haftalık beğeni değişimlerini paylaştı. Bu listede ilk sırada yer alan Facebook for Every Phone adlı sayfa özellikle de sahip olduğu beğeni sayısı ile dikkatleri çekiyor. Aslında, neredeyse hepimizin beğenmiş olduğu bu Facebook sayfası, cep telefonu ya da akıllı cihazlarıyla Facebook’a bağlanan kullanıcıların otomatik olarak beğendiği bir sayfa özelliğini taşıyor. Bu nedenle de sahip olduğu 492 milyon beğeni ile çok büyük bir oranda 2.’ye fark atmış durumda.

Facebook’ta en çok beğenilen sayfalar arasında Facebook 163 milyon beğeni ile 2. sırada kendisine yer alıyor. 3. sırada ise 102 milyon ile Shakira yer alıyor. İlk 2 sırada Facebook’un yer alması gayet doğalken, 3. sırada Shakira’yı sadece sahil olduğu beğeni sayısına göre yorumlarsak başarılı görünüyor çünkü en çok Facebook beğenisine sahip olan ünlü konumunda.

Facebook’ta en çok beğenilen sayfalar listesinde ünlü simaların yoğun bir şekilde yer aldığı görülüyor. Sadece ilk 2 sırada Facebook ve 9.sırada da Youtube ilk 10 arasına şirket olarak girebilmiş. Michael Jackon ise ilk 10’da ölümsüzleşmiş olduğunu kanıtlarcasına yer alıyor.

Genellikle şarkıcıların yer aldığı listede 2 futbolcu ve 2 de futbol kulübü yer alıyor. Dünya üzerinde en fazla karşılaştırılan bu 2 futbolcu ve 2 futbol kulübü arasında kıyasıya rekabet söz konusu. Öyle ki, Barcelona (15. sıra) Real Madrid’i  (17. sıra) %2 farkla (1.8 milyon)  geçiyor. Buna rağmen Real Madrid oyuncusu Cristiano Ronaldo  (4. sıra) her alanda olduğu gibi sosyal medya platformlarında da en büyük rakibi Barcelona’lı Lionel Messi’ye  (20. sıra) 23 milyonluk bir fark atmış durumda. Bu durum, Ronaldo’nun PR çalışmalarına verdiği önemi de bir hayli gözler önüne seriyor.

Bu listeye ek olarak ülkemizde de Futbol kulüpleri arasında yüksek bir rekabet var. Öyle ki, Galatasaray Facebook’ta 12,4 milyon beğeniye sahipken, Fenerbahçe ise 9,7 milyon beğeniye sahip.

Farklı kıyaslamaları yapabileceğiniz bu listeye bir alt kısımdan ulaşabilirsiniz. Sizler de yapacağınız farklı kıyaslarla yazıya ve bu listeye katkıda bulunabilirsiniz.

 

Facebookta En Çok Beğenilen 25 Sayfa

Facebookta En Çok Beğenilen 25 Sayfa

 

Bir önceki yazımız olan 2015'te Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde şirket içi sosyal medya, sıkıcı sosyal medya yönetimi ve sosyal medya ajansı çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar

  • facebook popüler sayfalar

You may also like...

3 Responses

  1. Ekrem demirci dedi ki:

    Ne yazılı sadece internette yaşayan bir toplum olduk

  2. Ekrem demirci dedi ki:

    Ne yazıkki sadece internette yaşayan bir toplum olduk ama yinede iyiki Facebook var severek kullanıyor ve paylaşımlarımızı Facebook platformunda yapıyoruz.Ya olmasa ne yapardık acaba ????

  3. Ekrem demirci dedi ki:

    Onay için tşk ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir