Facebook Kendiliğinden Açılan Video Özelliğini Kapatma

Facebook olarak bilenen Dünya’da ve Türkiye’deki pek çok insanın çok fazla tercih ettiği sosyal medya platformu gün geçtikçe daha da ilerliyor ve gelişiyor. Popülerliği çok olan ve her geçen gün artan Facebook yeni özellikleri ve kullanıcılarını mutlu eden pek çok uygulaması ile insanların karşısına çıkıyor. Sosyal medya sitesi Facebook hem günden güne gelişmesi hem de pek çok özelliği bünyesinde barındırdığı için insanlar tarafından çok fazla tercih ediliyor.

Facebook’un insanlar tarafından çok fazla tercih edildiğini söyledik ancak Facebook’un güzel olması olumlu yönlerinin çok olması yanında bir de olumsuz olan pek çok yanı var bunlardan bir tanesi de Facebook sayfamızda bulunan videoların biz elimizi sürmediğimiz halde kendiliğinden açılmış olması, bu gerçekten çok büyük ve önemli bir sorundur. Facebook’ta biz açmadığımız halde açılan videolar bu açıdan Facebook kullanıcılarını büyük bir oranda rahatsız etmektedir. Facebook’ta bulunan videolar biz izin vermeden kendi kendine çalışmaktadır bu durum hem internetinizin yavaşlamasına sebep olmakta hem de internet kotanızın sebepsiz yere bitmesine yol açmaktadır.

Facebook Video Sorunu

Facebook Video Sorunu

Facebook Video Sorunu

Facebook’a sık aralıklarla giriyorsanız ya da sık da olmasına gerek yok şu aralar Facebook’a girdiyseniz Facebook video sorunu muhakkak dikkatinizi çekmiştir. Facebook’ta bulunan videolar biz açmadığımız halde kendi kendine çalışmaya başlıyor ve bizleri rahatsız ediyor. Facebook bu durumu videoyu ön izleme modu olarak tanımlasa da bu durum pek çok Facebook kullanıcısının hiçte hoşuna gitmiyor. Facebook’ta son günlerde pek çok insanın başına gelen ve can sıkıcı bir durum olan videoları kendiliğinden açılması sorunu için birkaç çözüm yolu vardır.

Videoların açılmaması için söyleyeceğimiz çözümlerden bir tanesi Facebook hesabınızın sağ alt köşesinde eyer alan ok işaretine basmanız ve oradan Ayarlara giriş yapmanızdır. Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra solda bulunan kategoriden videolar bölümü seçin bölüm seçtikten sonra karşınıza çıkan videoları otomatik oynatın bölümünü kapatarak oradaki bölümü kapalı olarak işaretleyin. Eğer masaüstü bilgisayarınızdan ayarını yapacaksanız yapacağınız basit işlem sadece budur. Facebook’ta başınızın ağrımasına sebep olan bu video ön izleme modu bu işlem ile sizin sorununuz olmaktan çıkacak ve çözüme kavuşmuş olacaktır.

 

Facebook Video Sorunları Çözümü

Facebook’a eğer telefondan giriyorsanız IOS işletim sistemi bulunan cihazlarda otomatik video özelliğini kapatmak için cihazınızın ayarlar bölümüne giderek ayarlar butonuna tıklayarak Facebook kontrol paneline giriş yapın. Facebook giriş panelinde video seçeneğine giderek orada açık kapalı ya da sadece Wi-Fi özelliklerinden birisini işaretleyebilirsiniz. Android işletim sistemi özelliği bulunan cihazlarda ise Facebook sayfanıza giriş yaptıktan sonra cihazınızın üzerinde bulunan 3 çizgili olan bölüme tıklayarak uygulama ayarları bölümüne giderek bu bölümde video otomatik oynatımı seçeneğini kapalı olarak işaretleyebilirsiniz böylece otomatik video derdinden de kurtulmuş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Yılbaşında Kullanabileceğiniz En İyi Uygulamalar başlıklı makalemizde geri sayım sayacı, masaüstü duvar kağıtları ve masaüstü uygulamaları hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir