Ertuğrul Günay: Husumet, Şiddet ve Nefretle Yönetim Olmaz

AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Gezi Parkı eylemleri sırasında çıkan olaylarda nedeniyle sosyal medya platformlarında paylaştığı değerlendirmeleri ile ilgili Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, Gezi Parkı eylemleri sırasında çıkan olaylarda nedeniyle sosyal medya mecralarında paylaştığı değerlendirmeleri ile ilgili Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Günay, “Yönetim, suhulet nezaket kolaylık yumuşaklık şefkat ister. Husumet, şiddet ve nefretle yönetim olmaz” dedi.

Günay, “Aslında Genel Kurul’da söz almayı da düşünmüştüm. Ancak başkanlık ve benim aramda sanırım bir kopukluk oldu. Bir basın toplantısının daha iyi olabileceğini düşündüm. Ülkemiz üzüntü verici olaylar yaşadı. Sokaklar ve meydanlar farklı nedenlerle bir araya gelen, oldukça öfkeli insanlarla doldu taştı. Haklı bir çevre duyarlılığından yola çıkan anlayışsız, kaba, haksız davranışlar sonucunda ülke düzeyinde belki milyonları aşan insanların alanlara çıkmaya başladı. Böyle olunca bozguncular ve kışkırtıcılar da zaman zaman bu olayların arkasına saklanarak, yurttaşların canına yönelik hareketle toplumun sağlığını tehdit ettiler. Güvenlik güçleri aldıkları emirlerin katılığı, öncelikle bu bozguncuları yakalayıp teşhir etmek yerine, bazen haksız ve gereksiz bazen de haklı ama ölçüsüz müdahalelerle, olayların yaygınlaşmasına neden oldu. Basit ama iyi yönetilemeyen süreçte sanki iktidara karşı, bir iktidar değiştirme hevesi ve hayali ürettiler” dedi.

Günay, “Olayların boyutları değiştikçe, uluslararası komplodan söz etmeye, iktidara karşı söylenmeye başlandı. Ama bu başlangıç noktasını ve nasıl yönettiğimiz göz önünde bulundurulursa, başarısız yönettiğimiz ortaya çıkacaktır. Öz eleştiri yapma ihtiyacıyla yüz yüze geleceğiz” diye konuştu.

 

Gezi Parkı Eylemleri

Günay, “Gezi Parkı bütün bu hayata karışan ortama itiraz edenlerin, özgürce yaşamak isteyenlerin toplandığı ortak bir alana simgeye dönüştü. ‘Mesele Gezi Parkı‘ndan ibaret değil arkadaş’ denilerek de anlatılmak istenen bu, iktidar değiştirmek değil. Bu tepkisi anlamak ve yeni tepkilere yol açmadan sükuneti sağlamak her ülkede öncelikle bizim yönetimin görevidir. Bu insanlar, gençler çoğunlukla bir siyasi partiye yakınlık duymuyorlar” dedi.

“Yönetim, suhulet nezaket kolaylık yumuşaklık şefkat ister” diyen Günay, şunları söyledi ; “Husumet, şiddet ve nefretle yönetim olmaz. Bizim tarihten ve bugün üzerine durmamız gereken temel ilke budur. Bir iktidar, bir siyasi partinin iktidarı olabilir. Ama hükümet, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütününün hükümetidir. Bütün bir süreç boyunca, suhuletin merhametin adaletin, daha büyümeden, uluslararası medyaya çıkmadan aşabileceğini hep anlatmaya çalıştım. Bütünüyle yurttaşlarıma da çağrım var. Lütfen evlerine dönmeliler. Elbette düşünce özgürlüğü, yasalara uygun biçimde ifade etme hakları var. Dışarıda şu yada bu şekilde, polisin müdahale etmesini haklı kılabilecek bir eylem demokrasiye hizmet etmez. Bunu bütün yurttaşlarımın dikkatine sunmak istiyorum.”

 

 

Bir önceki yazımız olan 2015'te Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde şirket içi sosyal medya, sıkıcı sosyal medya yönetimi ve sosyal medya ajansı çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir