En Trend Sosyal Platformlar Tumblr ve Pinterest

Teknolojinin artık bu kadar geliştiği ve gün geçtikçe ilerlediği zamanlarda sosyal platformlar oldukça büyük bir önem taşıyor. İnsanlar günlük hayatta zamanının neredeyse çoğunun internete sosyal platformlar il geçirmektedir. Sosyal medya platformları sayesinde pek çok işimizi halledebiliyor, arkadaşlarımızla konuşabiliyor ve çeşitli işlerimizi çok kolay bir şekilde halledebiliyoruz. Neredeyse her işin internet üzerinden halledilmiş olduğu bu zamanlarda tumblr ve pinterest dediğimiz iki platform çok hızlı bir şekilde gelişmekte ve ilerlemektedir. Bu sosyal platformların kulanı sayısı gün geçtikçe artarak popüler olması gün geçtikçe daha da fazlalaşıyor.

 

Tumblr Nedir

Tumblr Nedir

Tumblr Nedir?

Tumblr bir blog servisidir. Tumblr basit ve kullanışlı bir sisteme sahiptir. Tumblr’in bu aralar çok fazla kullanılmasının sebebi Twitter ile gelişmeye başlayan blog olmasıdır ve bu blog ile kendi blogunuzu da oluşturma fırsatı kazanmış oluyorsunuz. Tumblr ayrıca kendine özgü değişik özellikleri ile de insanları kendine çekiyor kolay ve hızlı kullanımı onu diğer platformlardan ayırıyor diğer sosyal paylaşım sitelerine göre daha sade ve alt yapısı daha çok gelişmiştir. Tumblr’a üye olmak için tumblr’in kendisine ait olan web sitesinden adımları takip ederek hızlı ve kolay bir şekilde üye olabilirsiniz.

 

Tumblr Üyeliği ve Hesap Yönetimi

Tumblr’a üye olduktan sonra karşınıza gelen ilk sayfa sizin anasayfanızdır. Buradan blogunuza yazı, resim vb. gibi öğeleri çok kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz ve ayrıca bu öğeleri sadece kendi bilgisayarınızdan değil başka sitelerden de ekleyebilirsiniz. Tumblr’da diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi aradığınız konuları sınıflandırabiliyorsunuz. Tumblr hesabınızı mobil uygulama sayesinde her zaman yanınızda aktif olarak kullanabiliyorsunuz, arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunabiliyorsunuz.

Tumblr 2012 yılında en çok ziyaret edilen siteler arasında yerini almıştı bu gidiş Tumblr’in geleceğin en güçlü sosyal medya platformu olacağına bir işaret sayılır.

 

Pinterest Nedir

Pinterest Nedir

Pinterest Nedir?

Pinterest de Tumblr gibi bir sosyal medya platformudur ancak bu sosyal medya mecrası, ilk başlarda az da olsa ivmeli bir yükselişe sahip olsa da ülkemizde pek fazla tercih edilmemektedir. Bu sosyal medya platformu resim paylaşmaya ve imlemeye yarayan bir platformdur. Diğer sosyal medya platformlarından farkı sadece resim imlemeye ve paylaşmanıza yarar bu sayede beğendiğiniz herhangi bir resmin kendisini ya da bağlantısını çok kolay bir şekilde paylaşabiliyorsunuz. Pinterest’i akıllı telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz ayrıca Pinterest’in Türkçe dil desteği de mevcut olarak bulunmaktadır.

Sosyal Medya Ajansı olarak özellikle de eğer kadınlara yönelik ya da moda üzerine bir markaya sahipseniz Pinterest’i kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Pinterest Ne İşe Yarar?

Pinterest kaydetmek istediğiniz resimleri kaydetmeniz için çok güzel bir yol bu yol ile bilgisayarınıza herhangi bir yer kaplamadan pinterest’e kaydedebiliyorsunuz. Pinterest ile oluşturabileceğiniz kadar pano oluşturma şansına sahip oluyorsunuz. Pinterest sayesinde sevdiğiniz resimleri bilgisayarınızda yer kaplamadan ve resimlerinizin kaybolma riski olmadan istediğiniz zaman içerisinde çok kolay ve rahat bir şekilde saklama şansına sahip olabiliyorsunuz. Pinterest sayesinde sizler de artık taşınabilir bir bellek taşıma zahmetinden de kurtulmuş olacaksınız bir bakıma.

 

Bir önceki yazımız olan Tumblr Hakkında Altın İpuçları başlıklı makalemizde kişisel blog, Tumblr ve Tumblr blog sitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir