En İyi iPhone 6 Uygulamaları Belirlendi!

Her geçen gün artan teknolojinin de etkisiyle yeni model akıllı telefonlar piyasaya sürülmektedir.  Yeni nesil telefonlardan olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın da piyasaya çıkmasının ardından, bu telefonları ilk kez kullanmaya başlayanlar ve eski kullanıcılar düşünülerek bu akıllı cihazlarda kullanılabilecek yeni uygulamalar belirlendi. Telefonların modelleri büyüdükçe gelişmiş mobil işletim sistemleri de boş durmayıp çıtalarını yükselttiler.  Bu uygulamalar sayesinde örneğin, spor ve sağlık uygulamalarını kendi doktorunuzla iletişime geçmek gibi,  önceleri hayal bile edemediğiniz işlemleri yapmanızı sağlayan özellik ve uygulamalara sahip olabilirsiniz.

 

iPhone 6 İçin Geliştirilen Uygulamaların Katkıları

iPhone 6 için yeni belirlenen uygulamaların daha fazla araçları ve daha derinlemesine erişimleri var. Ve bu uygulamaların hepsi büyük ekranda muhteşem gözükmektedir. Fotoğrafları hareket halindeyken düzenleyebilirsiniz ayrıca harika bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. A8 çipin 64 bit masaüstü sınıfı tasarımından faydalanmak için optimize edilmiştir ve harika yerleşik uygulamalarla dolu olarak gelir. Hayal bile edemediğiniz her şey için bunları hayatınıza gerçekleştirebileceğiniz uygulamalar vardır. Bir milyondan fazla uygulama belirlenmiştir. Üçüncü taraf geliştiricilerinin, Apple’ın ve  App Store’nin sağladığı, iPhone için tasarlanan çoğu ücretsin bir milyonun üzerinde uygulamayla, en iyi mobil uygulama koleksiyonu üretilmiştir. Her daim birbirleriyle uyumlu bir şekilde çalışmak için hazırlanan Apple ürünleri sizi gerçekten şaşırtabilir.

 

iPhone 6 Handoff Özelliği

iPhone 6 Handoff Özelliği

iPhone 6 Handoff Özelliği

Handoff özelliğini pages, safari, numbers, mail, harita, keynote,  mesajlar, takvim, anımsatıcılar ve kişiler gibi en beğendiğiniz uygulamalarla kullanabilirsiniz. Gelen aramaları iPad veya Mac’inizdan cevaplayabilir ve tüm aygıtlarınızdan video, fotoğraf veya metin mesajı iletebilirsiniz.  Hatta iPhone’nunuzu  bir Wİ-Fİ erişim noktası olarak bile kullanabilirsiniz. Artık, yeni klavye seçenekleriniz ve daha da fazla içerik paylaşma yolunuz olacak.  iCloud ve Touch ID’ de daha önceleri hiç kullanmadığınız biçimlerde kullanabileceksiniz. Bu gibi yeni uygulamalarınız sayesinde her zamankinden çok daha muhteşem şeyler yapabileceksiniz.

 

iPhone 6 E-Posta Servisi

iPhone 6 E-Posta Servisi

iPhone 6 E-Posta Servisi

Artık bir e-postayı iPhone’unuzdan yazmaya başlayabilirsiniz üstelik Mac’inizin başına oturduğunuzda kaldığınız yerden de devam edebilirsiniz. Hatta arzu ederseniz Mac’inizde ziyaret ettiğiniz bir sayfayı, iPad’inizde incelemeye devam edebilirsiniz. Bunların hepsi aygıtlarınızı ortak bir iCloud hesabına bağladığınızda otomatik olarak gerçekleşir. iPhone’unuz çaldığında bazen yanında olmayabilirsiniz. Sizden uzakta şarjda olabilir ya da ulaşılması zor bir yerde kalmıştır. Ama Mac’iniz veya iPad’iniz yanı başınızdadır. Bunlar iPhone ile aynı WI-FI alanında olduğu sürece artık bu aygıtlardan da telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Gelen aramalarda da arayan kişinin adı, profil resmi ve numarası görünür. Gelen aramayı yok sayabilir, bildirime tıklayarak veya bildirime kaydırarak cevaplayabilir hatta hızlı bir mesajla da yanıtlayabilirsiniz.

 

iPhone uygulamaları tam size göre. Telefonunuzun ağını da kullanmak istemediğiniz zaman, aygıtlarınız pil ömründen tasarruf etmek için bağlantıyı oldukça akıllı bir biçimde kesecektir.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Mavi Tik Özelliği Yasal Mı? başlıklı makalemizde android, mavi tık ve mobil platform desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir