Dickey: IŞİD sosyal medyayı çok iyi kullanıyor

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü’nün tasarlayıp ev sahipliği yaptığı “The New Talk” (Siyaset ve Gazetecilik) konulu konferansa, dünyanın önemli gazetecilerinden, ödüllü yazar Christopher Dickey ile Yunanistan’dan Michael Angelos Konstantopoulos konuk oldu.

Dickey IŞİD sosyal medyayı çok iyi kullanıyor

Dickey IŞİD sosyal medyayı çok iyi kullanıyor

 

Konferansın moderatörlüğünü Bahçeşehir Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi Mahmut Çınar üstlenirken, Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli de konferansın açılış konuşmasını yaptı.

MEDYANIN DAVOS’u olabilir

Newsweek Dergisi’nin Türkiye edisyonunu yaptığı sırada Dickey ile birlikte çalıştıklarını söyleyen Selçuk Tepeli, “O dönemde Newsweek yalnızca haber vermiyordu, aynı zamanda haberlerin, dünyada olup bitenlerin ne manaya geldiğini de belirtiyordu” dedi. Bahçeşehir Üniversitesi için “Bu okul, yeni fikirleri hayata geçirme konusunda çok cesur” diyen Tepeli, “The New Talk da medyanın Davos’u olabilir. Konferans dizisine katılacak isimler medya dünyasının dervişleridir.

“Sosyal Medya Platformlarını Çok İyi Kullanıyorlar”

Buraya katılan isimler meslekte öyle şeyler yaşadılar ki onların deneyimlerinden yararlanmak gerçekten çok önemli” diye konuştu. Yazar Christopher Dickey ise terör örgütü IŞİ D’in sosyal medyayı çok iyi kullandığını belirterek, “Kitle iletişim araçlarını kullanarak düşmanlarına korku veriyorlar. Sosyal medya platformlarını çok iyi kullandıkları için gazetecilere ihtiyaçları yok.

Gazetecileri sadece rehine olarak görüyorlar. Sadece Facebook, Twitter, Youtube’u değil tüm kitle iletişim araçlarını kendileri için kullanıyorlar” değerlendirmesini yaptı. Dünyada bütün hükümetlerin medyayı kontrol altına almak istediğini anlatan Dickey, “Ancak artık devrim niteliğinde iletişim araçları var” dedi.

Bir önceki yazımız olan iPhone Sağlık Uygulaması Nasıl Kullanılır başlıklı makalemizde acil durum kartı, apple acil durum ve apple sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir