Ak Parti’de Sosyal Medya alarmı!

Son eylemlerin sosyal medya platformlarından çok büyük bir destek görmesi üzerine hükümet sosyal medya sitelerinde daha aktif olabilmek adına adımlar atmaya başladı. Bu kapsamda önemli kararlar alındı.

AK Parti’den sosyal harekât! Başbakan Tayyip Erdoğan Gezi Parkı olaylarının ayrıntılı olarak analiz edilmesini istedi. A takımı harekete geçti. Bu çerçevede gençler dinlenecek, sosyologlarla toplantılar yapılacak. Ayrıca oluşturulacak bir komisyon da sosyal medya mecralarını masaya yatıracak

Gezi Parkı olayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda (MKYK) değerlendirildi.

Akşam Gazetesi’nin haberine göre stratejik kararlar alındı. Buna göre;

 

AKP Sosyal Medya

Başbakan Erdoğan‘ın A takımı AK Parti’nin sosyal medya mecralarında daha etkin  olabilmesi adına  harekete geçti. Ak Parti’nin sosyal medya danışmanlığı konusunda da profesyonel yardım alması bekleniyor.

 

GENÇLERİ DİNLEYECEK

– Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik koordinasyonunda yürütülecek çalışma kapsamında, Gezi Parkı‘nda çevreci hassasiyetle eylemleri başlatan gençlerin temsilcileriyle  görüşme yapılacak. Belirlenecek yol haritası MYK ve Bakanlar Kurulu gündemine getirilecek.

– Parti yönetimi, sosyolog ve psikologların da aktif olarak devreye sokulmasını planlıyor. Bu doğrultuda İçişleri Bakanı Muammer Güler son olayları toplum bilimcilerle değerlendirecek. Toplantının bu hafta yapılması bekleniyor. Katılımcılar ve toplantının adresi konusunda çalışma yapılıyor. Başbakan Tayyip Erdoğan‘ın da programının uygun olması durumunda bizzat değerlendirmeleri alabileceği belirtiliyor.

 

KOMİSYON KURULDU

– Parti bünyesinde bir de sosyal medya komisyonu oluşturuldu. ARGE, Tanıtım ve Medya Başkanlığı ve Gençlik Kolları’nın dahil olduğu komisyon, daimi görev yapacak ve genişletilecek. Sosyal medya platformlarında en çok konuşulanlar, AK Parti algısı, nasıl tanıtım yapılacağı, provokasyon alanları tek tek analiz edilerek parti yönetimine sunulacak.

 

Bir önceki yazımız olan 2015'te Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde şirket içi sosyal medya, sıkıcı sosyal medya yönetimi ve sosyal medya ajansı çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir