Ak Parti’den sosyal medya dersi

AK PartiGezi olaylarına damga vuran sosyal medya konusunda teşkilatlarını uyardı… Bu konuda ‘Samimi ve doğallık’ vurgusu yapıldı

AK Parti, Gezi Parkı olayları nedeniyle öne çıkan sosyal medya alanıyla ilgili teşkilatlara önemli uyarılarda bulundu.

“Kızgın siyasiler sosyal medyadan uzak dursun” denilen sosyal medya raporunda öncelikle siyasilerin Twitter ve Facebook gibi platformlarda neleri yapmaları konusunda şu tavsiyeler yer aldı:

 

Sosyal Medya Tavsiyeleri

Teknik olarak gitgide karmaşıklaşıyor ve uzmanlaşan sosyal medya kullanımı ile ilgili mutlaka eğitim alın, uzmanlaşmış sosyal medya danışmanlığı hizmetinden faydalanın.

Özel, doğal ve mümkün olduğunca kişisel paylaşımlarla samimiyeti ve inandırıcılığı sağlayacak kısa ve özgün mesajlar yazılmasını tercih edin.

Sosyal medyayı kullanan kitle aynı zamanda ‘ergen‘ olarak kabul edilebilecek bir kitle. Bu kitleyle etkileşim halindeyken resmi bir dil ya da ebeveyn tarzı buyurgan bir tavır tercih etmeyin.

Sosyal medyada doğallık ve samimiyet önemli. Dolayısıyla fazla kontrol samimiyetin kaybolmasına, imaj zedelenmesine neden olabilir, unutmayın.

Sosyal medya platformlarında başarının olmazsa olmazı hoşgörü. Dikkat edin. Hoşgörü sahibi ve en olumsuz eleştirilere bile olgunlukla ve mümkünse pozitif mizahi içerikle tepki veren siyasetçiler sosyal medyada daha başarılı olabilir.

Bunu asla unutmayın.

 

Takvim

Bir önceki yazımız olan 2015'te Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde şirket içi sosyal medya, sıkıcı sosyal medya yönetimi ve sosyal medya ajansı çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir