Ajans Tık Cetveli

Ajansların, özellikle de web tasarımı ya da genel olarak tasarım işleri olan ajansların en büyük sorunu “bir tık” konusundaki belirsizliktir. Bu nedenle, müşteriler bir tık sağa veya bir tık sola dediğinde ajanslarda bu işlerle görevli olan arkadaşlar sinir krizine girebilirler. Bu bir tık ifadesiyle onlarca kez güncellemeler yapılır ve sonunda hala bir tık daha ifadeleri görülür ufuklarda… Ajans çalışanının ise aklında binlerce hoşnutsuzluk ifadesi belirmiştir, bitsin bu çile diyerek bir tık daha işlem yapılır.

Bu durumu bir Sosyal Medya Ajansı‘nın Facebook sayfasında gördüğümüz eğlenceli içerik ile  daha iyi ifade edebileceğimizi düşünüyoruz.

Artık müşteriniz “bir tık sağa, bir tık sola” ya da “yukarı” dediğinde ne yapacağınızı bilmemeye son. Alın size TIK cetveli. Dikkatli olan ve durumdan çok çeken arkadaşlarım hemen farkedeceklerdir ki, 1 tık birimi sabit değildir, hiç olmamıştır. 1 tık alırsınız ya az olur ya da çok. Bundan dolayı bugune kadar benden istenilmiş ilk ve ikinci tıkların ortalamalarına göre bilimsel yollardan aralıkları tespit edilmiş tık cetveli hizmetinizde. 🙂

Ajans Tık Cetveli

Ajans Tık Cetveli

 

“Şu rengi bir tık daha mı açsak acaba?” sorusuna maruz kalabilir her tasarımcı. “Bu font çok güzel ama bir tık büyütsek mi acaba?” Sadece web tasarımcılarının ya da grafik tasarımcılarının sorunu değildir bu bir tık. Her sektörde olabilecek bir sorunsal olsa da, dijital ajanslar için korkulu rüyalara dönüşebilir bu durum.

Serap Vreskala adlı kullanıcının yorumunu da paylaşmak isteriz, sadece ajans sektörünün bu sorunu yaşamadığının en büyük kanıtı olsa gerek.

Süpermiş bi de “1 ton” açık yada koyu cetveli olursa biz kostüm yapanlarında derdine derman olursunuz rica edicem ;)))

 

Paylaşmış olduğumuz bu görsel ile artık bu soruna hemen noktaya koyabiliriz. Müşteriniz bir tık mı diyor? Hemen bu görseli onlarla paylaşın ve şunu sorun; sadece bir tık mı? Onayladığı tık sayısına göre işlemlerinize gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz.

 

Bu blogu takip ettiğinize göre, muhakkak siz de bu sorunu daha önceden yaşamış ya da en azından duymuş olmalısınız. Peki, sizin bildiğiniz daha farklı örnekler var mıdır? Farklı örnekler ile bir tık konusundaki sorunları tartışabiliriz 🙂

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İnci Sözlük 'Atilla Thasos'u Anlattı başlıklı makalemizde 5n 1k, atilla taş ve attila thasos hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar

  • tık cetveli

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir