ABD’de Ehliyetler Akıllı Telefonlara Girdi

Genel olarak tüm insanların kullandığı teknoloji devrinde bulunmamızdan dolayı telefon, tablet, bilgisayar vs. kullanmayan vatandaş yok denecek kadar azdır. Böyle durumdayken insanların yanlarında ekstra evrak taşımamak istemesi normaldir. Teknolojinin gelişmesi ile de herkesin cebinde bulunan akıllı telefonlar sayesinde birçok iş kolaylaşmıştır. Akıllı telefonlar sayesinde halledilemeyen çok az iş vardır ki bu mobil uygulama sayesinde biri daha akıllı telefonlar sayesinde halledilebilir hale gelecektir.

 

Akıllı Telefonlar Ehliyet Yerine Geçecek

Yapılan açıklamalara göre de insanların kullandıkları akıllı telefon içine yüklenecek bu mobil uygulama ile ehliyetleri de artık bir telefon kadar uzaklarında olacaktır. Bu uygulamanın resmi bir uygulama olduğunu hatırlatmaya bile gerek yoktur. İnsanlar trafiğe çıktıklarında ya da ehliyetleri lazım olduğunda unutmuş olma ihtimalini çok yüksek bir yüzde ile ortadan kaldırmak planlanmıştır. İnsanlar telefonlarını artık ayrılamayacakları bir aksesuar haline getirdiklerinden artık ehliyetlerini de unutma ihtimali kalmayacaktır. Amerika ‘ nın Lowa eyaleti bu uygulamayı dijital ortama taşımak istemesi ile amaçladığı insanların artık ehliyetlerini yanlarında taşıma zorunluluklarının kalmamasıdır. Bu mobil uygulama ile birlikte vatandaşların tüm resmi bilgileri de bu uygulama içinde yer alacaktır ve bütün işlerini mobil uygulama üzerinden halledebileceklerdir. Bu uygulama ile birlikte Lowa eyaleti bir ilke de imza atmıştır. 2015’te kullanılmaya başlanacağı düşünülmektedir. Bununla birlikte evrak kalabalığından kurtulacak olan vatandaşların artık kağıt olarak ehliyet göstermesine son vermek amaçlanmıştır. Sosyal Medya Ajansı olarak bu süreçlerin çok kısa sürede tamamlanacağını ve yeni yılda ehliyetlerin dijitalleşmesini bekliyoruz.

 

Mobil Cihazlar Kurtarıcı Görevi Görüyor

Mobil Cihazlar Kurtarıcı Görevi Görüyor

 

Mobil Cihazlar Kurtarıcı Görevi Görüyor

Akıllı telefonların birçok konuda kurtarıcı olduğu bilinmekteyken ehliyet konusunda da bir ilke imza atacağı bir gerçektir. Lowa eyaleti‘nin bunu gerçekleştirecek olması diğer eyaletlere ya da ülkelere bir yol gösterici olacağı düşünülmektedir. Artık değişen, gelişen, kendini yenileyen bir teknoloji sayesinde artık bu gibi durumlarla karşılaşmak insanları şaşırtmamaktadır. Hatta geç bile kalındığı düşünülmektedir. Ehliyetlerin de artık akıllı telefonlara girmesi teknoloji de bir adım daha atıldığının göstergesidir. Evrak kalabalığından da kurtulma amaçlandığı düşünülebilir. Herhangi bir çevirme olsun kaza olsun bu gibi durumlarda ilk sorgulanan ehliyettir ve bunun evde, işte, ofiste ya da bir başka yerde unutulması hiçte hoş olmayacak sorunlar yaratabilir.

 

Akıllı Telefonlar Artık Elimiz & Kolumuz

İnsanların telefonlarının sürekli yanında olmasından dolayı da ehliyetlerinde bu telefonlara girmesi çok mantıklı ve doğru bir davranış olduğu düşünülebilmektedir. Bu sayede ehliyetin evde, işte, ofiste… Vs. kalması imkânsız hale gelecektir. Ehliyetsiz araç kullanan insanlarında bu sayede ortaya çıkacağı düşünülebilir. Ehliyetimi evde, iş yerinde, ofiste… Vs. unuttum gibi bir yalanla karşılaşmakta imkansız hale gelir. Kısaca bu uygulamayla birçok sorun ortadan kalkacaktır ve aslında birçok şey amaçlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan 4G Teknolojisine Geçmeye Az Kaldı başlıklı makalemizde 4G, 4G teknolojisi ve Dünyanın En Pahalı İnterneti hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir