9 Ayda 6 Saniyelik Video Videosu Hazırlamak

Vine, 6 saniyelik yeni eğlence kutumuz! Twitter gibi kısıtlamalara sahip olan bu sosyal medya platformunda içerik üreten kullanıcılar tüketicilere göre bir hayli az oranda bulunuyor. Bunun da en büyük sebebi, bir tweet atmak 10 saniyemizi bile almazken, bir Vine videosunu hazırlamak saatlerimizi, bazen de birkaç günümüzü alabiliyor. Hal böyleyken, Vine’da genel kullanıcılar, içerik üretip paylaşmaktansa revine (tekrar paylaşılan vinelar) ile farklı kullanıcıların içeriklerini paylaşıyorlar.

Evet, Vine’da içerik paylaşmak saatlerimizi, bazen de günlerimizi alıyor demiştik. Ancak, öyle bir Vine videosu paylaşıldı ki, bu Vine videosu diğerlerinden kesinlikle çok farklı çünkü tam tamına 9 aydan fazla bir sürede oluşturuldu.  Sonucunda ise verilen emeğe gerçekten değdi çünkü bu video 11 milyondan fazla kez oynatıldı. 11 milyon sayısına ise sadece 3 gün bitmeden ulaşıldı!

Vine’da çeşitli markalar için dikkat çekici video içerikleri üreten Ian Padgham, son vine videosunda biricik eşinin 9 aylık doğum serüvenini 6 saniyecik bir videoya sığdırdı. Böylelikle, Ian Padgham  belki en uzun sürede hazırlanan vine videosunu hazırlamış oldu diyebiliriz. Hatta, en uzun sürede hazırlanan en kısa videolar sıralamasına da girebilir 🙂

 

 

 

Minik bebeğin sevimli eli 🙂 Evet, bu da 2.5 milyondan fazla kez oynatıldı.

 

 

Ian Padgham dünyanın dört bir yanından 350 binden fazla Vine takipçisine sahip bir sanatçı. Kendisine Vine fenomeni de diyebiliriz. Yayınladığı tüm içerikler ise 36 milyondan fazla kez oynatılmış. Bu miktarın 11 milyonu ise malum videodan geliyor.

Son olarak sosyal medya tüm içerik üreticileri için mükemmel bir mecra çünkü kaliteli içeriği dünyanın dört bir yanına ulaştırabilmek sadece saatler içerisinde mümkün oluyor. Siz de denemekten korkmayın 🙂

 

Diğer videoları

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 2015'te Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde şirket içi sosyal medya, sıkıcı sosyal medya yönetimi ve sosyal medya ajansı çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir